Koronavírus sa začína zo sveta pomaličky vytrácať a to znamená, že prísne bezpečnostné opatrenia sa začínajú vo viacerých svetových krajinách uvoľňovať. Radosť z toho majú nielen obyvatelia – teší sa tiež ekonomika, ktorá v posledných mesiacoch pocítila poriadne oslabenie. Obyvatelia Japonska sa už tešia aj z otvorených zábavných parkov a atrakcií, no fanúšikovia horských dráh a adrenalínu pravdepodobne nadšení aj napriek tomu nebudú…

Kričanie na horskej dráhe je v Japonsku zakázané
pixabay.com

Podľa najnovších nariadení japonskej vlády je totiž dovolené na horskú dráhu ísť, no musí byť pri tom zaistená bezpečnosť návštevníkov i personálu. To zahŕňa meranie teploty, nosenie rúšok, dezinfekciu rúk i atrakcií, dodržiavanie bezpečnostnej vzdialenosti a okrem iného aj zákaz kričania. A práve posledné menované pravidlo zachovania bezpečnosti sa mnohým nepáči.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Kričanie na horskej dráhe je v Japonsku zakázané
pixabay.com

Podľa predstaviteľov vlády by zákaz kričania na adrenalínových atrakciách, akými je napríklad horská dráha, dokázal chrániť návštevníkov pred šírením koronavírusu. Ak by náhodou niektorý z návštevníkov vírus mal, no nejavil by príznaky (teplomer by nenameral zvýšenú teplotu, návštevník by nejavil známky respiračného ochorenia), pri kričaní by mohol nevedomky šíriť vírus napríklad vyprsknutou slinou, ktorá by sa mohla dostať na návštevníka za ním. Tamojšia vláda preto v zákaze kričania vidí efektívne riešenie, ktoré by predstavovalo príjemný kompromis – zábavné parky by mohli byť otvorené a fungovať bez väčších obmedzení a návštevníci by sa mohli zabávať, avšak potichu. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here