Každé auto, ktoré jazdí po cestách potrebuje u nás poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. V prípade nehody finančne chráni nielen vás, ale aj druhú stranu, pretože zasiahne v prípade zranenia osôb a škôd na majetku, ktoré spôsobíte svojim vozidlom. Spolu s dobre vykonaným chiptuningom tak môžu byť tieto dve veci základnou výbavou na všetky vaše pohodlné a bezpečné cesty autom.

Poďme sa spoločne o výhodách týchto riešení presvedčiť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Povinné zmluvné poistenie auta

Podmienky na vozovke sa vplyvom rôznych faktorov často menia, čo môže byť dôvodom vzniku dopravnej nehody s fatálnymi následkami. Dobré povinné zmluvné poistenie auta vám však bude v takejto situácii veľmi nápomocné!

Ak spôsobíte nehodu, vaše poistenie odškodní druhú stranu nehody. Medzi typické škody patria napríklad náklady na odťah, opravy, prenájom auta alebo kúpa ekvivalentného auta v prípade totálnej škody.

Takéto poistenie auta odškodňuje napríklad aj škody na budovách spôsobené haváriou. Ak došlo k zraneniu osôb – vrátane cestujúcich –, z poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla sa hradia liečebné náklady, náhrada za bolesť, stratu na zárobku a v prípade potreby aj doživotný dôchodok. Závisí od toho, aký typ poistenia si vyberiete.

Zdroj obrázka: NicoElNino/Shutterstock.com

Dobrou správou je, že aby ste ušetrili pri jeho hľadaní čas aj peniaze, môžete si nájsť to najlacnejšie PZP online. Z pohodlia domu a bez zbytočných stresov tak získate základný doplnok pre prevádzku vášho vozidla.

Kvalitný chiptuning

Viac výkonu prostredníctvom zásahov do riadiacej jednotky – tomu sa hovorí chiptuning. Bez úprav motora je možné pomocou samotného softvéru získať až 50 koní. Nie je to však bez práce a rizika!

Aby ste si preto svoje auto vylepšili bez následkov a zbytočnej straty času i peňazí, nechajte si urobiť kvalitný chiptuning u odborníkov!

V podstate ide o programovanie riadiacej jednotky. Úlohou riadiacej jednotky je zabezpečiť optimálne jazdné správanie za aktuálnych podmienok a pri dodržaní emisných noriem ako zadal výrobca. K zásahu do tohto procesu slúži chiptuning, či už zmenou samotných máp alebo odoslaním nesprávnych hodnôt do riadiacej jednotky.

Ak teda chcete svoje auto trocha vylepšiť a zároveň poistiť, nezabudnite si zvoliť tieto dve možnosti len u overených poskytovateľov. Spokojnosť a dobrý chod vozidla bude pre vás tou najlepšou odmenou.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here