Prísne opatrenia ovplyvnili životy ľudí na celom svete. India a okolité krajiny zakázali občanom pohyb na verejnosti a prinútili ich neopúšťať domácnosti. Tieto opatrenia zapríčinili, že mnohí Indovia zostali proti svojej vôli uzatvorení v iných mestách či krajinách, kde pracovali. Ďaleko od rodiny a priateľov, od svojho bydliska.

Muž zo zúfalstva kúpil 25 to cibule
pixabay.com

Kategóriou obyvateľstva, ktorá mala výnimku a mohla sa presúvať medzi mestami aj napriek karanténe boli zásobovači potravín a tovaru do obchodov. Táto výnimka bola jedinou nádejou pre tých, ktorí sa chceli dostať počas pandémie domov. A preto sa našli takí, ktorí sa ju rozhodli zneužiť. Do svetových médií sa dostal príbeh Inda menom Prem Murti Pandey, ktorý pracuje na letisku v Bombaji a pandémia ho odzerala od bydliska a rodiny. Rozhodol sa teda pre bizarný plán, ktorý mu mal zaručiť istý návrat domov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Od bydliska ho delilo 1 400 kilometrov
pixabay.com

Rozhodol sa, že si kúpi 25 ton cibule, naloží ju do kamióna a bude sa tváriť, že je pestovateľ zeleniny a cibuľu vezie do obchodov v Prayagraji ako zásobovač. V praxi by to znamenalo, že by musel precestovať 1 400 kilometrov ako „pestovateľ cibule,“ pretože to bola jeho jediná šanca, ako sa dostať naspäť domov a zároveň sa vyhnúť šíriacemu sa vírusu. Rozhodnutie, ku ktorému dospel, bolo prejavom zúfalstva. Cesta odvážneho Inda bola naplánovaná na 3 dni, no jeho plány skrížila polícia. Príslušníci polície sa dozvedeli o jeho bizarnom pláne, a nakoniec sa z trojdňovej cesty domov stali dva týždne v povinnej karanténe. No aj napriek tomu sa odhodlanému mužovi podarilo dostať do mesta, z ktorého pochádza.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here