Koronavírus uštedril poriadnu podpásovku cestovnému ruchu a zdá sa, že návrat do starých koľají nebude taký jednoduchý, ako sa zdalo pred niekoľkými mesiacmi. Viacero krajín sa začalo tešiť, že koronavírus sa pomaly vytráca, no vyzerá to tak, že ani prichádzajúce leto nás ho ešte úplne nezbavilo. Aj napriek pretrvávajúcemu strachu z nákazy si však mnohí nechcú nechať ujsť letnú dovolenku a začínajú premýšľať, kde a ako si voľné horúce dni užijú. 

Dovolenka na Malte
Zdroj: pixabay.com

Na webe European Best Destination sa objavil rebríček krajín, ktoré sú počas trvania pandémie Covid-19 považované za najbezpečnejšie európske krajiny na cestovanie. Pri zostavovaní rebríčka hralo hlavnú rolu predovšetkým to, aké hygienické opatrenia má krajina zavedené a koľko nakazených sa v nej eviduje. Ďalším faktorom bol počet nemocníc a množstvo lôžok v nich, pre prípad, že sa epidemiologická situácia v krajine náhle zmení. Dôraz sa tiež kládol na opatrenia, ktorými sa momentálne musia riadiť ubytovacie a stravovacie zariadenia. Keďže mnohí cestovatelia musia svoje plány na leto začať od základov meniť, rebríček najbezpečnejších krajín v tomto prípade slúži aj ako malá inšpirácia. Vyššie uvedené podmienky najlepšie spĺňalo 13 krajín Európy. TOP trojku tohto rebríčka tvorí Portugalsko, Chorvátsko a Rumunsko, za nimi nasledujú štáty Gruzínsko, Grécko, Poľsko, Lotyšsko, Fínsko, Litva, Malta, Slovinsko, Rakúsko a Čierna Hora.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Katedrála v Portugalsku
Zdroj: pixabay.com

Čo sa týka cestovania, nič vraj nie je stratené a rok 2020 je podľa mnohých ideálnym na zmenu – ak ste doposiaľ vyhľadávali talianske pláže, čo tak urobiť malú obmenu a stráviť voľné dni na horách či v prekrásnej prírode krajín, ktoré ste doposiaľ nenavštívili? Majte však na pamäti, že kamkoľvek sa nakoniec vyberiete, situácia sa môže zo dňa na deň zmeniť! Cestovné kancelárie aj cestovatelia, ktorí svet spoznávajú na vlastnú päsť odporúčajú, aby ste využili poistenie preplatenie storna, ak túto možnosť máte, či už ide o letenky, lístky na vlak, ubytovanie v hoteli alebo prenájom auta či motorky.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here