Predstavitelia štátu Ekvádor sa rozhodli bojovať proti pristátiu španielskeho a holandského lietadla naozaj rafinovaným spôsobom. Hlavnú pristávaciu dráhu jedného z ekvádorských letísk totiž policajti blokovali vlastnými telami, autami a kamiónmi. Nešlo o štrajk aerolínií, ale o cieľ zabrániť zahraničným lietadlám pristávať na letisku Jose Joaquin de Olmedo International po tom, ako boli zakázané medzinárodné lety.

Autá blokujúce pristávaciu dráhu na letisku v Ekvádore

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Druhé najväčšie letisko v krajine bolo tiež nútené prijať určité opatrenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Keďže zákaz medzinárodných letov predstavoval výrazné bezpečnostné opatrenie, starostka mesta Guayaquil, Cynthia Viteri, nariadila polícii, aby bola pristávacia dráha letiska zablokovaná. Na záberoch z letiska môžeme vidieť ľudí a vozidlá roztrúsené po celej dĺžke pristávacej dráhy. Lietadlá z Madridu a Amsterdamu tu nakoniec pristáť nemohli, aj keď miestne médiá tvrdili, že na palube oboch lietadiel bola len posádka poslaná do Ekvádoru s cieľom vyzdvihnúť občanov svojich krajín a zobrať ich späť domov.

Situáciu majú momentálne v rukách prokurátori a začalo sa jej vyšetrovanie. Miestne ministerstvo dopravy má totiž pocit, že rada mesta Guayaquil nepostupovala správne. Španielske lietadlo malo potom údajne pristáť v Quite a do Madridu odviezť 170 pasažierov. Ekvádor sa aj naďalej drží zákazu a odmieta všetky prichádzajúce lety z iných štátov, aby zamedzil šíreniu vírusu do krajiny.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here