Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Opatrenia proti šíreniu smrtiaceho vírusu v Európe začínajú šokovať svojou bizarnosťou. Kým Slováci sa smejú z toho, ako v niektorých našich nemocniciach lekári (ne)riešia karanténu a bezpečnostné opatrenia, v iných štátoch Európy ich berú až priveľmi vážne. Okrem Talianska, ktoré podniká razantné kroky pre bezpečnosť svojich obyvateľov sa vyznamenala aj Francúzska republika, ktorá šokovala Francúzov svojím najnovším bezpečnostným opatrením.

pixabay.com

Tradičným francúzskym zvykom je už od nepamäti bozk na obe líca, bez ohľadu na to, či ste muž alebo žena. Stal sa neoddeliteľnou a typickou súčasťou francúzskej kultúry a považuje sa za prejav priateľstva. V súvislosti s šíriacim sa vírusom COVID-19 a neustále narastajúcim počtom nakazených v rámci Európy sa však vláda prezidenta Macrona rozhodla, že tento typický bozk z hygienických a bezpečnostných dôvodov odporúča pri stretávaní sa s ľuďmi vynechať. Bozkávanie na tvár by mohlo vo Francúzsku podľa tamojšej vlády prispieť k šíreniu vírusu. Okrem iného majú Francúzi dočasne zakázané zhromažďovanie sa na verejných miestach v prípade, že ide o zhromaždenie určené pre 5 a viac tisíc občanov.

Zdroj: businessinsider.com

Francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran prízvukuje, že tieto opatrenia sú dočasné a dúfa, že nebudú trvať dlho. Tiež pevne verí, že sa nimi zamedzí šíreniu ochorenia naprieč krajinou. Zákaz verejných zhromaždení sa dotkol predovšetkým parížskeho maratónu, ktorý sa mal konať v nedeľu 1. marca. V tento deň bolo tiež zatvorené slávne Musée du Louvre. K uplynulému víkendu Francúzsko potvrdilo celkovo 73 prípadov, kedy sa u pacienta potvrdil koronavírus, dvaja z nich zomreli. Celosvetovo bolo zatiaľ infikovaných takmer 90-tisíc ľudí, viac ako 3-tisíc pacientov už zomrelo. V pondelok 2. marca ohlásili prvých nakazených aj na Islande a v Andorre. 

Komentáre