Strach vie ľudí dohnať k bláznivým činom. Keďže momentálne sú ľudia vystresovaní z pandémie a vedomia, že na koronavírus neexistujú lieky ani vakcíny, začali sa utiekať k alternatívnym liečebným metódam. V indickej dedine Rajasthan začali ľudia piť kravský moč, pretože veria, že ich pred nákazou ochráni.

Kravy nestíhajú produkovať moč
Zdroj: independent.co.uk

Aj napriek tomu, že toto rozhodne nie je zrovna hygienický postup a sme si istí, že WHO by s ním stotožnená nebola, Indovia sú presvedčení, že kravský moč je cesta k ochrane obyvateľstva. A to dokonca až tak, že v dedine Rajasthan kravy nestíhajú produkovať dostatok moču na tento účel. A to ich tam majú až 30! A ako k takémuto bizarnému nápadu vlastne dedinčania prišli?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Nechutná medicína sa stala hitom
Zdroj: independent.co.uk

Za všetko môžu politici indickej vládnej strany, ktorí pitie kravského moču Indom odporučili. Odvolali sa na tvrdenie, že ich dokáže efektívne ochrániť pred nebezpečným vírusom. Čo sa týka účinkov moču na prevenciu voči vírusu, na vážkach je aj samotný majiteľ kráv, ktoré produkujú moč pre celú dedinu. Tvrdí, že síce ľudia žiadajú toľko tohto „liečiva,“ že jeho 30 kráv nestíha, no nemyslí si, že by mal až také blahodárne účinky. I keď dodáva, že je pravda, že zatiaľ sa nikto z jeho „zákazníkov“ nenakazil… I keď ide o veľmi hlúpy nápad indickej vlády, stále je táto informácia lepšia ako vyhlásenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, že by sa mali ľudia v rámci prevencie vnútorne dezinfikovať bielidlom, čo by rozhodne nemal skúšať nikto.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here