Ako sa hovorí, zdravie si za peniaze nekúpime. Choroba si nevyberá a nemilosrdný koronavírus si vyžiadal zdravie ďalšej svetovo známej osoby. Na nový koronavírus bol pozitívne testovaný monacký princ Albert II., ktorý ako senior spadá do rizikovej skupiny ľudí. Túto informáciu pre médiá oficiálne potvrdil palác. Monacký panovník sa však aj napriek tejto diagnóze údajne cíti dobre a je pod drobnohľadom špecialistov.

Zdroj: monacolife.net

Princ Albert II. teda aj naďalej pokračuje v plnení svojich pracovných povinností, úraduje z domu a je v kontakte s vládou, svojimi zamestnancami a blízkymi kolegami. Palác však aj napriek pokojnému priebehu princovej choroby pripomína občanom, aby dodržiavali prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré boli začiatkom týždňa vydané, aby obmedzili kontakt s inými ľuďmi a rešpektovali karanténu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: facebook.com/palaismonaco

Palác tiež sľúbil občanom, že ich o zdravotnom stave panovníka bude pravidelne informovať. Albert II. je jedenástym pacientom, u ktorého sa v Monaku potvrdil koronavírus. Okrem neho bol vírus potvrdený aj u monackého ministra zahraničných vecí. Serge Telle bol pozitívne testovaný 16.marca ako deviaty nakazený v krajine, no pre médiá prehlásil, že sa má dobre a koronavírus zvláda bez väčších zdravotných ťažkostí a jeho stav teda nemusí vyvolávať obavy verejnosti. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here