Naša plant ukrýva veľmi veľké množstvo tajomných a zaujímavých miest. Toto je 10 najzáhadnejších miest na Zemi!

10. Caño Cristales, Kolumbia

Cano Cristales je rieka nachádzajúca sa v oblasti Serrania de la Macarena v Kolumbii. Bola vyhodnotená ako najkrajšia na svete. Po väčšinu roka vyzerá úplne obyčajne ako akakoľvek iná rieka, ale na krátku dobu od Septembra do Novembra – v prechodnom období medzi mokrým a suchým obdobím – sa premení na pestrý mix farieb červenej, rúžovej, modrej, zelenej a žltej, ktoré zdobia rieku. Toto zafarbenie vytvárajú rastliny, ktoré sa nachádzajú na dne jej koryta.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Caño Cristales, Kolumbia

9. Mount Sanquinshan, Čína

Mount Sanqingshan je taoistické posvätné miesto často označované ako „Záhrada bohov“. Táto zalestnená oblasť sa skladá z mnohých zaujímavých a neobvykle tvarovaných žulových stĺpov. Často meniace sa počasie spôsobuje, že toto miesto je po vyše než 200 dní v roku pokryté hmlou, čo mu dodáva skutočne tajuplný nádych plný pokoja.

Mount Sanquinshan, Čína

8. Lietajúci gejzír, USA

Lietajúci Gejzír, ktorý sa nachádza v Nevadskej púšti, je kolekciou troch veľkých farebných plošín, ktoré neustále vystreľujú vodu 2 metre do vzduchu. Bol náhodne vytvorený v roku 1916 počas vŕtania studní. Tie fungovali normálne až do roku 1960, kedy vyhriata geotermálna voda začala tryskať von cez studne. Rozpustené minerály sa začali hromadiť a postupne vytvárať veľké, farebné terasy, ktoré vidíme dnes. Lietajúci Gejzír patrí medzi najviac tajné miesta na Zemi, nachádza sa na súkromnom pozemku a vstup je pre turistov aj pamiatkarov zakázaný.

Lietajúci gejzír, USA

7. Aokighara, Japonsko 

 Aokighara sa nachádza na úpätí hory Fuji, Aokigahara je pravdepodobne najznámejší les v celom Japonsku. Tento 3.500 ha široký les je hustý plný skrútených stromov. V lese údajne straší, je plný duchov a démonov obklopujúcich túto plochu. Je smutné, že je to tiež druhé najpopulárnejšie samovražedné miesto na svete. Na tomto mieste bolo od roku 1950 spáchaných  viac ako 500 samovrážd.

Aokighara, Japonsko 

6. Bermudský Trojuhoľník, Atlantický Oceán 

Aký by to bol zoznam mysterióznych miest, keby na ňom chýbal Bermudský Trojuhoľník?  Pre každého, kto nevie, je to trojuhoľníková plocha v Atlantickom oceáne medzi Miami, Bermudami a San Juan. V priebehu rokov plocha zachytila našu pozornosť  so správami o zdanlivo nevysvetliteľných zmiznutiach lietadiel, lodí a ľudí. Nikto nemôže s istotou povedať, čo sa stalo v týchto prípadoch, ale teórie sú tak ďaleko siahajúce ako napríklad morské príšery, mimozemské únosy a jednoducho zlé poveternostné podmienky.

Bermudský Trojuhoľník, Atlantický Oceán 

5. Moguicheng, Čína

Moguicheng je púšť nachádzajúca sa v oblasti Xinjiang v Číne. Meno sa doslovne prekladá ako Mesto Satana alebo Diablovo Mesto. Počas chôdze cez púšť, smerom na staré opustené mesto, ľudia hlásili, že sa im stali veľmi podivné udalosti. Návštevníci sú skalopevne presvedčený, že počuli rad tajomných zvukov, podivné melódie a zvuky od gitarových strún cez detský plač a rev leva. Tieto zvuky sú zdanlivo nevysvetliteľné, nikto doteraz nebol schopný nájsť akýkoľvek pôvod týchto zvukov.

Moguicheng, Čína

4. Richatova Štruktúra, Mauritánia 

Štruktúra Rich je tiež známa ako Oko Sahary. Je to zreteľné a výrazné kruhové geografický rys v saharskej púšti. Je to zhruba 50 km široký kruh, ktorý si  pravdepodobne nevšimnete keď ste v ňom, ale z leteckého pohľadu  a dokonca aj z vesmíru je veľmi viditeľný. Pôvodna myšlienka bola, že je to výsledok dopadu asteroidu a neskôr si ľudia mysleli, že mohol byť vytvorený sopečným výbuchom. Vedci dnes tvrdia že je to skalný útvar, ktorý postupne eroduje.  Toto miesto je stále spojené s mnohými otázkami ako napríklad prečo je útvar takmer dokonalý kruh, a prečo sú kruhy od seba rovnako vzdialené.

Richatova Štruktúra, Mauritánia 

3. Travertínove bazény, Pamukkale, Turecko 

Travertínové bazény Pamukkale sú nádherné na pohľad, pretože sú étericky vyzerajúce. V priebehu rokov, sa tokom horúcich prameňov vytvorili v travertínové ložiská nerastných surovín série bielych terás. Tieto prírodné bazény sú oslnivo biele a naplnené krištáľovo čistou vodou. Tieto podivné terasovité bazény sú centrom záujmu už viac než 2000 rokov, a určite dlho ešte aj budú.

Travertínove bazény, Pamukkale, Turecko 

2. McMurdo Dry Valleys, Antarktída 

V McMurdo Dry Valleys by mohol byť najviac tajné miesto na Zemi. Táto málo známa oblasť je jednou z najextrémnejších púšti a možno aj najsuchšie miesto na svete, ročne tu padne menej ako 10 cm zrážok. Namiesto toho aby bola pokrytá snehom, táto bezútešná a neúrodná krajina je úplne holá a suchá. Oblasť dokonca postráda akúkoľvek pozemnú vegetáciu, hoci niektoré lišajníky a machy tam dokážu prežiť. Vedci uviedli, že oblasť Dry Valley je pravdepodobne miesto na tejto planéte, ktorá je najpodobnejšie k životnému prostrediu na Marse.

McMurdo Dry Valleys, Antarktída 

1. Hora Roraima, Brazília

Roraima je obzvlášť neobvyklé miesto, pretože hora na vrchole nie je ukončená ako väčšina hôr, ale jej vrchol je len obrovská plošina. Vedci sa domnievajú, že táto plošina je najstaršia geologická formácia na svete a bola vytvorená len pôsobením dažďa a vetra. Plošina je často zahalená mrakmi. Hora ukrýva obrovské množstvo  endemických druhov flóry a fauny – druhov, ktoré nemžno nájsť nikde inde na Zemi. Neexistuje žiadne vysvetlenie, prečo sa na tejto hore nachádza tak nezvyčajne veľké množstvo endemitov.

Mount Roraima Brazília

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here