Možno ani neviete a aj vy ste jedným z tých nešťastníkov, ktorých trápi fóbia, o ktorej ste ani nevedeli, že vôbec existuje. Fóbia z výšok, fóbia z tmy, fóbia z pavúkou. Toto sú celkom bežné a známe fóbie, ktoré sa vyskytujú celkom často. Ale čo taká fóbia z krásnych žien? Áno, aj taká existuje…

1.Deipnofóbia

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ide o strach z rôznych spoločenských podujatí, osláv či len z obyčajných priteľských posedení. Určite to je predovšetkým negatívna fóbia. Predsalen keď má niekto rád svojich priateľov ale zároveň sa bojí stretnutia s nimi asi to pozitívne nebude. Na druhej strane keď sa chceme niekomu vyhnuť, deipnofóbia slúži ako celkom dobrá výhovorka. 

hu.womangab.com

2.Genufóbia

Keď si prečítate z čoho strach vychádza, istotne nebudete veriť. Genufóbia je totiž strach z kolien. Nie žeby sa ľudia báli, že im vaše kolená ublížia, jednoducho sa na ne len nemôžu pozerať. Pred touto skupinkou ľudí svoje nahé kolená radšej neukazujte. 

taringa.net

3.Sesquipedalofóbia

Môže to znieť trochu paradoxne vzhľadom na názov fóbie ale sesquipedalofóbia je strach z dlhých slov. 

kozepsuli.hu

4.Venustrafóbia

Už spomínaný strach z krásnych žien. Touto fóbiou trpia predovšetkým muži. Ženy, všetky ste krásne. Takže ak ste slobodné/nezadané, nezúfajte, to sa vás len muži boja. 

marie-clarie.es

5.Tripofóbia

Tripofóbiou trpia ľudia, ktorí majú starch z množstva malých dier naukladaných blízko vedľa seba. Je im nepríjemné sa na to pozerať a už vôbec nie dotknúť sa toho.

lifeboxset.com

6.Eufóbia

Ak ste rád v pozícií posla dobrých správ, za človekom trpiacim eufóbiou s nimi radšej nechoďte. Má totiž z dobrých správ strach.

femcafe.hu

Tak čo, uvedomili ste si, že možno predsalen aj vy trpíte nejakou fóbiou?

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here