Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Ak sa bojíte pavúkov, pravdepodobne sa vyhýbate Austrálii ako čert krížu, no po zhliadnutí tohto videa sa asi neodhodláte ani na trip do Texasu. Ak ste si mysleli, že voda je prostriedok, ktorým sa pavúky dajú zneškodniť, respektíve že s vodou (okrem špeciálneho druhu vodného pavúka) nie sú kamaráti, táto tarantulka vás presvedčí o opaku. Nevieme, či už aj jej bolo také neznesiteľné teplo, že sa rozhodla osviežiť, alebo to robieva bežne, ale každopádne – na svete je video, ktoré zachytáva tarantulu plávať vo vode. A už len tento samotný fakt je veľmi desivý.

Zdroj: thedodo.com

Pavúk bol videný v rieke Big Bend Ranch State Park v Texase a toto zistenie obyvateľov tejto oblasti vydesilo. Dievča, ktoré video natočilo na mobil dosvedčilo, že zviera na druhú stranu brehu doplávalo bezpečne a dostalo sa tam živé. 

„V tomto videu vidíme, že tarantula najskôr rýchlo pláva pri brehu a potom sa na chvíľu zastaví,“ povedala Haley L. Yorkeová, odborníčka z univerzity v Guelphe špecializujúca sa na tarantuly. „Je to preto, že udržanie vysokej úrovne aktivity po dlhšiu dobu je vyčerpávajúce a pavúky majú tendenciu rýchlo sa unaviť. Toto krátke kúpanie a boj proti slabému prúdu, aké je ukázané na tomto videu, môžeme označiť doslova za tarantulí maratón.“

Did you know that tarantulas can "swim?" With their legs acting as paddles, they can row across water. Happy Halloween!Close up photo of a tarantula at the Ranch in the comments. #WildWednesday

Uverejnil používateľ Big Bend Ranch State Park-Texas Parks and Wildlife Streda 31. októbra 2018

 

Aj vám pri pozeraní videa prebehol mráz po chrbte? Nemusíte sa však báť, toto nie je štadardný spôsob, akým sa tieto strašidelné zvery presúvajú. Keďže vo vode sú ohrozené predátormi aj spod vodnej hladiny aj zo vzduchu, tarantuly sa plávaniu a vode zvyčajne vyhýbajú, a tak môžeme o tomto úkaze hovoriť ako o výnimočnom, ktorý sa len tak bežne v zvieracej ríši nevidí.

Komentáre