Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

So zábavnou pyrotechnikou nie sú žarty. Okrem toho, že môže spôsobiť poranenia a svojím hlukom otravuje obyvateľov, jej používanie škodí aj zvieratám. Trpia napríklad vtáci, no tiež aj psy, ktoré zvyknú byť z hluku pyrotechniky vystrašené, dezorientované a v strese. V jednom z kolumbijských miest spôsobila zábavná pyrotechnika naozaj smutnú udalosť. Zranila sa jedna žena a zomrel pes.

Zdroj: pixabay.com / ILUSTRAČNÉ FOTO
Na vine bol popoludňajší ohňostroj, ktorého vysoká hlučnosť vystrašila psa menom Sultan žijúceho s rodinou na 11. poschodí paneláka. Psa rana ohňostroja vyľakala natoľko, že bol dezorientovaný a začal sa správať pudovo. Nervózny Sultan do veľkej miery zničil (rozhrýzol, poškrabal) zariadenie bytu a následne v panike vyskočil z okna. Podľa svedkov, ktorí pád psa z jedenásteho poschodia videli na vlastné oči z ulice, pes spadol na ženu sediacu v areáli paneláka.
Zdroj: pixabay.com
Keďže Sultan vážil približne 40 kg, žena z incidentu nevyšla bez zranení. Má zlomenú lopatku a po úraze sa zotavuje v domácej liečbe. Pes, bohužiaľ, pád neprežil, bol na mieste mŕtvy. Susedia médiám povedali, že Sultan bol približne pred 10 mesiacmi zachránený ulice – vzali si ho majitelia, s ktorými žil v paneláku. Väčšinu dňa trávil sám v byte čakajúc na to, kým sa jeho majitelia vrátia z práce a postarajú sa oňho. Sultanova majiteľka bola po smutnej udalosti najskôr v šoku zo zničeného interiéru bytu, no keď sa dozvedela, že jej psík v panike vyskočil z okna a neprežil, zničená kuchyňa jej bola ukradnutá a situáciu znášala ťažko. Zastáva tiež názor, že zvieratá hlukom pyrotechniky neuveriteľne trpia a v extrémnych prípadoch na ňu môžu reagovať aj takto, čím chce vyzvať aj ostatných, aby radšej ohňostroje a petardy nepoužívali. 

Komentáre