Chlapec z Filipín, Ken Amant, miloval zvieratká už od útleho detstva. Hneď ako začal od rodičov dostávať vreckové, celé ho minul v obchode, kde pre túlavé zvieratá bez domova nakúpil jedlo. Kenovi rodičia sa po čase rozhodli zistiť, kde ich syn míňa všetky peniaze, ktoré od nich dostane, pretože im to bolo podozrivé.  

zdroj: Imgur

Otec sa preto jedného dňa rozhodol svojho syna sledovať. Aj napriek tomu, že bol pripravený dozvedieť sa naozaj čokoľvek, ostal milo prekvapený. Keď uvidel svojho syna ako kŕmi zvieratá, ktoré boli samá kosť a koža, vyčerpané a bez domova, takmer sa mu roztopilo srdce. Nenápadne ho pri tom ešte stihol vyfotografovať. Fotky svojho deväť ročného syna potom zverejnil medzi svojich známych na internete, kde zožali veľkú slávu. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Imgur

Mnoho ľudí chlapcove gesto chytilo za srdce a začali mu posielať nemalé príspevky, aby v tom mohol aj naďalej pokračovať. Chlapcovi sa vtedy naskytla príležitosť splniť si svoj sen aj napriek tomu, že mal len 9 rokov! Otvoril si neziskový útulok pre zvieratá bez domova pod názvom “The Happy Animal Club”. S otvorením, zastrešením a prenajatím pozemku mu samozrejme zo začiatku pomohli rodičia, no neskôr sa o celé fungovanie staral on a zamestnanci útulku. 

zdroj: Imgur

Do útulku sa postupne dostávalo stále viac a viac túlavých zvierat, ktoré sa za pomoci zverolekárov a zamestnancov útulku pomaly zotavili a následne nato im bola nájdená milujúca rodina, kde mohli začať novú etapu svojho života. Útulok funguje dodnes a od roku 2014 v ňom zachránili už vyše 100 zvierat!

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here