Nájsť nový domov odvrhnutým zvieratám býva niekedy ťažké, veď to poznáte – útulky sú plné a nezodpovedných ľudí, kvôli ktorým v nich psíkovia častokrát končia, je veľmi veľa. Omnoho ťažšie ako adoptovať zdravého psíka je nájsť nový domov chlpáčovi, ktorý trpí nejakou chorobou alebo telesnou vadou. Mnoho ľudí tieto psíky obchádza, pretože vedia, že ich adopcia by sa spájala s nadštandardnou starostlivosťou a väčšími finančnými výdavkami.

Zdroj: boredpanda.com

Tracy Folower z Vermontu však považovala starostlivosť o hendikepované psy za výzvu a poslanie. Keď pred niekoľkými rokmi prišla o svojho ťažko chorého nemeckého ovčiaka Haydena, ktorého nadovšetko milovala, rozhodla sa, že si z útulku adoptuje tie šteniatka, ktoré všetci záujemcovia obchádzali a zámerne prehliadali kvôli nejakému zdravotnému problému. Momentálne jej psiu svorku tvorí 8 psíkov a vďaka Tracy majú teraz možnosť žiť krásny a šťastný život.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: boredpanda.com

Keďže jej zosnulý nemecký ovčiak bol kvôli chorobe odkázaný na invalidný vozík, Tracy vedela, akú starostlivosť takéto psíky potrebujú. Z ôsmich psov, ktoré vlastní sú dva nemecké ovčiarske psy, ktoré mala ešte pred tým, ako si adoptovala šesť hendikepovaných šteniatok. Svoju psiu svorku sa snaží vychovávať tak, aby jej aj napriek zdravotným problémom nebolo nič odoprené. Vďaka invalidným vozíkom môžu vonku šantiť a chodiť na prechádzky, v zime sa naháňajú v snehu.

Zdroj: boredpanda.com

Táto dobrosrdečná žena tvrdí, že starostlivosť o jej domácich miláčikov nie je až taká ťažká, ako sa na prvý pohľad zdá. Ak by však niekto zvažoval adopciu psíka so špeciálnymi potrebami a chcel by tak pokračovať v Tracynych šľapajách, mal by vopred zvážiť, či je na takúto výzvu naozaj pripravený, aby sa predišlo tomu, že ho o pár týždňov vráti späť do útulku… Jej odporúčanie je jednoduché: „Ak sa bojíte mláčok, hovienok a neporiadku, adopcia hendikepovaného psíka rozhodne nie je pre vás. Ak ste s tým však v pohode, mali by ste to s ním zvládnuť.“

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here