Nielen ľudia potrebujú zdravotnícke pomôcky. V súčasnosti sa pri zvieratách stretávame najčastejšie s pomôckami (akými sú napríklad protézy) pre kone, psy, mačky, alebo napríklad väčšiu hydinu, no novinkou v ríši zvierat je, ako by sme to povedali… invalidný vozík pre rybičky, za ktorým stojí 32-ročný kórejský módny dizajnér Henry Kim. Ten ako vášnivý milovník zvierat svojím vynálezom zachraňuje život rybkám v akváriu.

Zdroj: dailymail.co.uk

Henry má doma v troch rôznych akváriách až 20 zlatých rybiek, no v poslednom čase si všimol, že niektoré z nich začali plávať hore bruchom – nie preto, že by boli mŕtve, ale ako neskôr zistil, bolo to v dôsledku poruchy mechúra, vďaka ktorému ryby za normálnych okolností dokážu plávať. Neskôr však viacero z jeho rybičiek naozaj uhynulo práve kvôli tomuto problému. Keďže Kim bol zo straty zvieratiek naozaj veľmi nešťastný, rozhodol sa im pomôcť a chcel vlastnoručne zostrojiť pomôcku, ktorá pomôže jeho zlatým rybkám opäť plávať v normálnej polohe, a teda bruchom nadol, a vďaka ktorej nebudú ani padať na dno akvária.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: dailymail.co.uk

K vynálezu z plastovej hmoty ho inšpirovali rôzne tutoriály, na ktoré natrafil na internete, keď pátral po vhodnom riešení tohto problému. Invalidný vozík síce problém nevylieči, no dokáže rybkám predĺžiť život. „Ryby s týmto ochorením prežijú len chvíľu, no vďaka tomuto zariadeniu jedna z tých mojich prežila ďalších päť mesiacov. Bežne sa s takýmto problémom stretávam pri rybách, ktoré sú k nám do Kórey dovezené z Thajska alebo Číny. Poruchu mechúra môže spôsobiť napríklad nečistá voda alebo prejedanie,“ hovorí k svojmu revolučnému vynálezu Henry.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here