štvrtok, 28. januára 2021
Úvod Headline Že psia srsť je plná špiny? Mužská brada na sebe nosí oveľa...

Že psia srsť je plná špiny? Mužská brada na sebe nosí oveľa viac baktérií ako váš pes!

Čo preferujete, dámy? Bradatého muža alebo psa?

Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Muži s bradou na ženy odjakživa pôsobili ochranárskym dojmom a vyžarovala z nich prirodzená sila. Či už ide o bradu, ktorá vznikla lenivosťou siahnuť po žiletke či holiacom strojčeku, alebo o bradu poctivo pestovanú, okrem krásy sa v nej však skrýva aj veľké množstvo baktérií, ktoré tromflo dokonca aj psiu srsť! A keď vezmeme do úvahy, akí bývajú psi zafúľaní a v čom všetkom sú ochotní sa vyváľať,…

Zdroj: pixabay.com

Švajčiari sa vo svojej novej štúdii zamerali na výskum, ktorý mal priniesť odpoveď na otázku, či majitelia psov riskujú chorobu alebo infekciu pri kontakte so svojim psom. Keďže je verejne známe, že mužská brada nie je zrovna najčistejším prostredím, pre porovnanie skúmali 18 vzoriek mužskej brady a 30 vzoriek srsti z rôznych plemien psov.

Zdroj: pixabay.com

Výsledok? Vedci zaznamenali oveľa významnejšiu bakteriálnu prítomnosť v bradách mužov ako v kožušinách zvierat. Na základe týchto výsledkov sa psy môžu považovať za čisté v porovnaní s fúzatými mužmi,“ hovorí k výsledkom štúdie Andreas Gutzeit, člen výskumného tímu kliniky Hirslanden vo Švajčiarsku. Všetky vzorky mužskej brady boli plné rôznych baktérií, no čo sa týkalo psov, tam boli baktérie prítomné len v 23 z 30 vzoriek. Znepokojujúcim faktom pre mužské zdravie je, že v 7 vzorkách z 18, ktoré pochádzali od mužov, sa našli zdraviu škodlivé baktérie. Môžeme teda povedať, že ak chcete hľadať baktérie, u psa ich možno nenájdete, no u bradatého muža sa nájdu určite, a bude ich veľmi veľa.

Komentáre

8,780Followers
7Subscribers