Fyzická aktivita

Mierne cvičenie je dobrým spôsobom, ako váš imunitný systém posilniť. Ale všetko s mierou, pretože nadmerná fyzická aktivita ho môže naopak narušiť. Môže za to stres, hormonálne zmeny a nadmerné zaťaženie tela. A ak je vaším hlavným cieľom aktivácia ochranných funkcií tela, a nie účasť v súťaži v kulturistike, stačí vám viac behať, bicyklovať alebo tráviť viac času pri prechádzkach v prírode.

To bude mať dobrý vplyv na vašu pohodu, zdravie, zlepší sa krvný obeh, pomôže odstrániť hlien z priedušiek a zvýši reakciu imunitného systému. Pri pravidelnom miernom cvičení je pravdepodobnosť vzniku infekcií dýchacích ciest znížená o 50 percent. Takže, ak sa chcete vyhnúť kompletnému RTG v Bratislave, skúste na sebe a svojom životnom štýle viac zapracovať.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: vimcojim.sk

Dodržujte hygienu

Používanie kvalitných respirátorov je dnes veľmi dôležité, a to najmä v uzavretých priestoroch, kde je veľký počet cudzích ľudí. Samozrejme, treba dbať aj na pravidelnú hygienu rúk a zachovávať si odstup.

V ideálnom prípade, ak spozorujete u seba prvé príznaky napadnutia tela vírusom, namiesto cesty, využite pohodlné objednanie k lekárovi online. Aj toto sú spôsoby, ako sa v dnešnom svete môžete pred vírusom dobre ochrániť.

Zdravo sa stravujte

Najdôležitejšou podmienkou dobrého imunitného systému je aj zdravé jedlo. Je preto potrebné čo najskôr vylúčiť zo stravy alebo minimalizovať použitie škodlivých produktov, ako sú:

  • transgénne tuky (margarín, majonéza);
  • cukor, sladkosti a koláče;
  • soľ;
  • silné alkoholické nápoje;
  • sýtené nápoje a ďalšie iné.

Všetko nahraďte ovocím a zeleninou a určite bude vaša imunita odolnejšia a budete mať v tele viac potrebných protilátok.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here