Čokoláda Milka vznikla už v roku 1826, kedy Švajčiar Philippe Suchard vytvoril prvú tabličku čokolády. Ako píše Zoznam, v tej dobe sa ešte vyrábala bez mlieka, ktoré sa do čokolády začalo pridávať až od roku 1890. Dovtedy bola čokoláda len obyčajnou čokoládou. Až o jedenásť rokov neskôr čokoláda dostala aj svoj oficiálny názov “Milka”. V tom čase si ju nechali aj patentovať na patentovom úrade v Berlíne. 

Prečo je Milka fialová?

Už od začiatku mala Milka fialový obal na ktorom sa vypínala krava v alpskom prostredí. Ak by ste sa pýtali, ako vznikol názov Milka, je to úplne jednoduché. Jej názov vznikol z dvoch nemeckých slov mlieko a kakao, ktoré sa spojili dohromady a jednoduchý, no rovnako efektný, názov bol na svete.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Pôvody obal čokolády Milka
zdroj: bucketdelivery.cz

Krava, ktorá bola inšpiráciou pre čokoládu bola tiež skutočná. Bola to dojnica s menom Swallow, ktorú naozaj natreli fialovou farbou pre reklamné účely. Prvýkrát sa fialová Swallow objavila v reklame v roku 1973. Po skončení reklamného natáčania mala krava Swallow poputovať späť do maštale alebo bitúnku. To sa však nepáčilo verejnosti ani samotnému výrobcovi Suchardovi, ktorý sa rozhodol každoročne prispievať vysokú čiastku na ďalší chov Swallow. Tá neskôr v roku 1900 zomrela. 

Dizajn obalu sa za roky vždy trochu menil. Najvýraznejšia zmena dizajnu však nastala v posledných rokoch. Na nových obaloch sa fialová krava už nepozerá smerom doľava ale doprava a z brucha jej zmizol nápis Milka.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here