Obľúbený Disneyland či Asterix park budú mať zahraničnú konkurenciu. Milovníci rozprávok, bizarných námetov a sladkostí sa už nevedia dočkať, kedy svoje brány otvorí zábavný park inšpirovaný príbehom o Charliem a továrni na čokoládu. Príbeh vznikol vďaka spisovateľovi Roaldovi Dahlovi a okrem knižnej podoby sa dočkal aj toho filmového, kde nás svojím výkonom ohúril Johny Depp. Nový zábavný park vyrastá v Holandsku a čo presne sa bude skrývať za jeho múrmi zatiaľ verejnosť môže len hádať. Navštíviť ho však bude možné už o pár rokov.

Charlie a továreň na čokoládu
Zdroj: entrepreneur.com

Ak ste fanúšikom rozprávok a čokolády, určite si v budúcnosti pri návšteve Amsterdamu vyhraďte čas na návštevu tejto jedinečnej atrakcie v bizarnom štýle Willyho Wonku. Na vstup nebudete potrebovať zlatý lístok, možno len trošku odvahy – pretože nikto nevie, ktoré udalosti z príbehu sa tvorcovia zábavného parku rozhodli uviesť do skutočnosti. S vizualizáciou nového zábavného parku prišla spoločnosť Tony’s Chocolonely – najobľúbenejšia značka čokolády v Holandsku. Cukrovinkový komplex podobný tomu z rozprávky budujú na okraji Amsterdamu, v Zaandame. Uniesť sa nechali cukrovinkovými loďami, rôznymi svetovými sladkosťami a či viacerými scénami a prvkami z filmu Charlie a továreň na čokoládu. Súčasťou hlavnej budovy zábavného parku bude presklený výťah aj horská dráha Chocolonely Chocolate.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Amsterdamská továreň na čokoládu
timeout.com

Holandskí architekti sa rozhodli zábavný park vybudovať z prestavaného skladu tehál. Jeho súčasťou bude červený pavilón pre horskú dráhu a továreň na sladkosti. Ako uvádza developer, výstavba bude stáť približne 100 miliónov eur a radi by ju dokončili do roku 2024. Prvá zmienka o tomto zábavnom parku sa na verejnosť dostala už v roku 2018. Najobľúbenejšia holandská spoločnosť vyrábajúca čokoládu vtedy prisľúbila, že tento cukrovinkový komplex bude určený pre všetkých, ktorí sa chcú zabaviť a zároveň sa dozvedieť čo najviac o čokoláde, kakaovom priemysle a o tom, ako funguje výroba čokolády v samotnej továrni Tony’s Chocolonely. Spoločnosť sem zároveň po otvorení plánuje presunúť svoje hlavné kancelárie – pôjde teda o miesto, ktoré bude zábavným parkom a súbežne centrálou tejto spoločnosti. Zároveň sa tu bude nachádzať veľký obchod a reštaurácia pre návštevníkov. Aj napriek tomu, že v továrni nebudú žiadni  Oompa-Loompovia, ako sme mohli vidieť v rozprávke, predpokladá sa, že toto miesto ročne priláka približne pol milióna návštevníkov.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here