Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Obľúbený Disneyland či Asterix park budú mať zahraničnú konkurenciu. Milovníci rozprávok, bizarných námetov a sladkostí sa už nevedia dočkať, kedy svoje brány otvorí zábavný park inšpirovaný príbehom o Charliem a továrni na čokoládu. Príbeh vznikol vďaka spisovateľovi Roaldovi Dahlovi a okrem knižnej podoby sa dočkal aj toho filmového, kde nás svojím výkonom ohúril Johny Depp. Nový zábavný park vyrastá v Holandsku a čo presne sa bude skrývať za jeho múrmi zatiaľ verejnosť môže len hádať. Navštíviť ho však bude možné už o pár rokov.

Charlie a továreň na čokoládu
Zdroj: entrepreneur.com

Ak ste fanúšikom rozprávok a čokolády, určite si v budúcnosti pri návšteve Amsterdamu vyhraďte čas na návštevu tejto jedinečnej atrakcie v bizarnom štýle Willyho Wonku. Na vstup nebudete potrebovať zlatý lístok, možno len trošku odvahy – pretože nikto nevie, ktoré udalosti z príbehu sa tvorcovia zábavného parku rozhodli uviesť do skutočnosti. S vizualizáciou nového zábavného parku prišla spoločnosť Tony’s Chocolonely – najobľúbenejšia značka čokolády v Holandsku. Cukrovinkový komplex podobný tomu z rozprávky budujú na okraji Amsterdamu, v Zaandame. Uniesť sa nechali cukrovinkovými loďami, rôznymi svetovými sladkosťami a či viacerými scénami a prvkami z filmu Charlie a továreň na čokoládu. Súčasťou hlavnej budovy zábavného parku bude presklený výťah aj horská dráha Chocolonely Chocolate.

Amsterdamská továreň na čokoládu
timeout.com

Holandskí architekti sa rozhodli zábavný park vybudovať z prestavaného skladu tehál. Jeho súčasťou bude červený pavilón pre horskú dráhu a továreň na sladkosti. Ako uvádza developer, výstavba bude stáť približne 100 miliónov eur a radi by ju dokončili do roku 2024. Prvá zmienka o tomto zábavnom parku sa na verejnosť dostala už v roku 2018. Najobľúbenejšia holandská spoločnosť vyrábajúca čokoládu vtedy prisľúbila, že tento cukrovinkový komplex bude určený pre všetkých, ktorí sa chcú zabaviť a zároveň sa dozvedieť čo najviac o čokoláde, kakaovom priemysle a o tom, ako funguje výroba čokolády v samotnej továrni Tony’s Chocolonely. Spoločnosť sem zároveň po otvorení plánuje presunúť svoje hlavné kancelárie – pôjde teda o miesto, ktoré bude zábavným parkom a súbežne centrálou tejto spoločnosti. Zároveň sa tu bude nachádzať veľký obchod a reštaurácia pre návštevníkov. Aj napriek tomu, že v továrni nebudú žiadni  Oompa-Loompovia, ako sme mohli vidieť v rozprávke, predpokladá sa, že toto miesto ročne priláka približne pol milióna návštevníkov.

Komentáre