Počet túlavých psov sa v mnohých krajinách za posledné roky oveľa zvýšil. Jednou z krajín zaoberajúcich sa týmto problémom je aj Bolívia, v ktorej uliciach sa pohybujú takmer 2 milióny psov bez majiteľa. Pomôcť týmto opusteným zvieratám bez domova sa snažia dobrovoľníci a milovníci zvierat, ktorí sú schopní im zabezpečiť jedlo, deku, nocľah a ak sa pošťastí tak aj milujúceho pána a nový domov. Jedným z ľudí, ktorí sa aktívne podieľajú na pomoci pre opustené zvieratá je Fernando Kushner z La Paz, ktorý našiel efektívny spôsob, ako potešiť túlavé psy a zabezpečiť im aspoň základ toho, čo potrebujú na prežitie na ulici.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Fernando, veľmi úspešný biznisman v oblasti marketingu, pred 4 rokmi stretol zatúlaného psa, ktorý ho nevedomky prinútil premýšľať nad tým, ako tieto zvieratá žijú a ako by im mohol pomôcť. Hladného psíka ponúkol sendvičom a keďže štvornohý chlpáč sa mu odvďačil svojím vďačným správaním, okamžite si získal jeho srdce. Preto sa rozhodol sa na ďalší deň na to miesto vrátiť a nakŕmiť psa znova, a tu skrsol skvelý nápad: vzdá sa svojej kariéry a bude pomáhať zvieratám bez domova.

Na prvý pohľad bláznivý nápad sa stal realitou a Fernandova denná rutina momentálne spočíva v kŕmení hladných psov. Každý deň navštevuje tie isté mestské štvrte a jedlo psíkom necháva na tých istých miestach. Kŕmi ich 2x denne a o tejto činnosti hovorí ako o poslaní, ktoré robí s radosťou, pretože ho teší vďačnosť, ktorej sa mu dostáva od psov. Mnohým ale vŕta v hlave otázka, odkiaľ berie jedlo pre psov, keď sa vzdal práce. Veľkú časť potravy pre ne získava z kaviarní, bistier, reštaurácií a fast foodov. Mäso, kosti a zvyšky potravín z reštaurácie vždy doplní sušienkami pre psov.

Láskavý muž dúfa, že jedného dňa bude môcť zamestnávať ľudí, ktorí by mu s kŕmením pouličných psov pomohli, keďže zatiaľ ich pred hladom zachraňuje sám, len s podporou potravinových reťazcov a reštaurácií. Okrem toho pôsobí 5-6x do týždňa ako dobrovoľník v útulku a snaží sa prostredníctvom médií prilákať pozornosť k tejto problematike. Tiež ľudí povzbudzuje k tomu, aby si domáceho miláčika nekupovali, ale adoptovali z útulku.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here