Dnešný trh práce je plný možností, ale aj výziev. Firmy sa preto neustále snažia nájsť správne talenty, ktoré by mohli posunúť ich podnikanie na vyššiu úroveň. V obrovskej ponuke je to však často nemožné a nemysliteľné. Problém je v tom, že si zamestnávatelia nedávajú pozor na dôležité vlastnosti svojich budúcich zamestnancov, ktorí potom nemajú potrebné predpoklady posunúť firmu vpred.

Ktoré vlastnosti nového zamestnanca sú vo všeobecnosti pre každý typ práce dôležité?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Znalosť a skúsenosti

Prvým krokom je hodnotenie znalostí potenciálneho kandidáta. Dobrý operátor výroby by mal mať porozumenie pre technické procesy a zručnosti, ktoré sú potrebné pre prácu na výrobných linkách. Cenia sa však aj skúsenosti s podobnými úlohami v príbuzných oblastiach, pričom treba vedieť vždy pružne reagovať na všetky prípadné zmeny.

Prístup k práci

Druhým krokom, pre výber úspešného kandidáta na akúkoľvek pracovnú pozíciu, je zhodnotenie jeho prístupu k práci. Skvelý zamestnanec by mal byť nielen odborne zdatný pre konkrétnu pracovnú úlohu, ale aj spoľahlivý, zodpovedný a dokázať sa prispôsobiť rýchlo meniacim sa potrebám. V dnešnej dobe človek predsa nikdy nevie, kedy vo svojej pracovnej kariére využije znalosti z obsluhy strojov alebo používania univerzálnej kancelárskej techniky.

Komunikačné schopnosti

Komunikácia je kľúčová vo všetkých aspektoch práce, a to platí tak pre pozíciu operátora výroby, ako aj administratívneho pracovníka. Každý kandidát by mal byť preto dnes schopný so svojimi kolegami, nadriadenými a inými členmi tímu bez problémov komunikovať.

Využitie služieb personálnej agentúry

Ak si ani napriek týmto radám neviete vo svojom okolí na trhu práce nájsť vhodného kandidáta, môžete na uľahčenie celej situácie a procesu výberu využiť služby profesionálnej personálnej agentúry Tenus.

Každá personálna agentúra má vo všeobecnosti bohaté skúsenosti s vyhľadávaním a hodnotením kandidátov, a môže tak celý proces hľadania vhodných zamestnancov do firmy zjednodušiť.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here