Kosenie trávy môže byť považované za jednoduchú úlohu. Avšak, kedy je vhodné s touto činnosťou po skončení zimy začať? Aj správne načasovanie a pravidelnosť môžu mať významný vplyv na zdravie a vzhľad vášho trávnika.

Pravidelné kosenie trávy je dôležité

Nielen údržba záhrady s flexibilnou aku pílou, ale aj pravidelné kosenie podporuje zdravý rast trávy tým, že podporuje tvorbu nových výhonkov a odstraňuje odumreté časti rastlín.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Krátka tráva je menej náchylná na choroby a škodcov, pretože menej udržiava vlhkosť a umožňuje lepšie prenikanie svetla a vzduchu. Pravidelné kosenie udržuje trávnik v dobre upravenom stave, čo prispieva k estetickému vzhľadu exteriéru vášho domu. Tráva v letnom zostrihu je bezpečnejšia na chôdzu a hranie pre deti a domácich miláčikov. Pravidelné úprava dĺžky trávy tiež eliminuje potrebu nákladných náprav, keď je trávnik príliš dlhý a vyžaduje si náročnejšiu úpravu.

Zdroj obrázka:Virrage Images/Shutterstock.com

Kedy začať s prvým kosením?

Ideálny čas na prvý zásah do trávnika závisí od miesta, kde sa nachádzate a od miery rastu trávy. Väčšina odborníkov odporúča začať s kosením na jar, keď sa pôda dostatočne ohreje a tráva začne aktívne rásť. Toto obdobie zvyčajne pripadá niekedy na marec. Pri prvom kosení by ste ale mali dodržiavať pravidlo zachovania minimálnej dĺžky trávy, čo znamená, že je nutné nastaviť si výšku kosenia kosačky a nikdy neskrátiť trávu viac ako tretinu, pretože to pomáha minimalizovať stres pre trávnik a podporuje jeho zdravý rast.

Využite pri úprave záhrady výhody aku kosačiek

Správny nástroj na úpravu dĺžky trávnika je dôležitý tiež. Vybrať si môžete z množstva modelov, moderné aku kosačky sú poháňané batériou, čo znamená, že sú bezkáblové a neprodukujú škodlivé emisie.

Obvykle sú tiež tichšie než ich benzínové náprotivky, čo je výhodou pre životné prostredie a vašich susedov. Oceníte aj ich nižšiu hmotnosť, pre jednoduchšiu manipuláciu. Rovnako minimálna údržba zariadenia je pri úprave trávnika veľkou výhodou.

Pri výbere času na prvé kosenie trávy a vybavenia na túto úlohu je dôležité zvážiť miestne klimatické podmienky a špecifické potreby vášho trávnika. Uľahčite si to s trendy aku kosačkami a uvidíte, že krásne upravený trávnik vám pobyt na čerstvom vzduchu spríjemní a zároveň skrášli okolie.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here