Zlato, s jeho nezameniteľným leskom a hodnotou, fascinuje ľudí už tisíce rokov. Nájsť na trhu dnes už však môžete jeho viaceré variácie v podobe ružového aj bieleho zlata, ktoré vás zaujmú svojim pôvabom a jedinečnými vlastnosťami. Viete ale, z čoho a ako sa vyrába čoraz obľúbenejšie biele zlato?

Zlato, paládium, nikel a zinok dodávajú bielemu zlatu charakter a silu

Zaujali vás krásne náušnice z bieleho zlata? Biele zlato nie je o čisto bielej farbe, ako by mohlo z jeho názvu vyplývať, v porovnaní s tým klasickým je však oveľa svetlejšie a teda menej žlté. Odlišnou vlastnosťou je aj jeho vyššia pevnosť, pretože obsah viacerých kovov v bielom zlate, mu dodávajú väčšiu silu v podobe vyššej tvrdosti.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Možno by ste boli prekvapení, ale čisté stopercentné zlato bez prísad je veľmi mäkké a na výrobu a použitie šperkov nevhodné. Prvky ako nikel, zinok a paládium tiež zjemňujú odlesk tohto typu zlata, ktoré sa v niektorých prípadoch, rovnako ako najvzácnejšia platina, podobajú striebru.

Zdroj obrázka:TorriPhoto/Shutterstock.com

Aké má výhody oproti klasickému zlatu

Biele zlato má elegantný a sofistikovaný vzhľad, ktorý mnohí obľubujú pre jeho schopnosť oživiť akýkoľvek šperk. Jasný a lesklý povrch robí biele zlato obľúbeným výberom pre obrúčky a šperky.

Zatiaľ čo žlté zlato môže časom začať žltnúť, biele zlato si udržiava svoju čistotu a farbu dlhodobo, vďaka prítomnosti ďalších spomínaných kovov v zliatine.

Biele zlato je flexibilné a ľahko tvarovateľné, čo umožňuje šperkárom tvoriť rôzne dizajny a vzory. Táto variabilita robí biele zlato výnimočným pre personalizované kúsky šperkárskeho umenia. Aj klasické zlato má však svoje prísady a vzácne kovy, vďaka ktorým si môžete na trhu vybrať na výmenu luxusné zlaté náušnice.

Obrúčky a snubné prstene vyrobené z bieleho zlata sú obľúbeným výberom pre svoju schopnosť zdôrazniť drahokamy a diamanty, čím vytvárajú nádherný kontrast. Vďaka prítomnosti paládia má biele zlato tiež výborné vlastnosti odolnosti voči korózii a oxidácii, čo znamená, že si udržuje svoj pôvodný vzhľad aj pri dlhodobom nosení.

Biele zlato je teda štýlovou alternatívou, ktorá vyniká svojou jedinečnou estetikou a vlastnosťami. Pokiaľ si teda vyberáte nový šperk, zvážte aj tento typ kovu, s ktorým bude každý jeden outfit oveľa žiarivejší.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here