V súčasnosti sa lepiaca páska stala nepostrádateľným nástrojom vo firmách, skladoch, kanceláriách a dokonca aj v domácnostiach. Existuje však veľmi veľa rôznych druhov lepiacich pások, z ktorých každá má iný účel: klasická lepiaca páska, maliarska páska, lepiaca páska s vlastným logom, výstražné pásky, obojstranná a mnoho ďalších.

Konštrukcia všetkých lepiacich pások je v základe veľmi podobná. Pozostáva z určitého podkladu, ktorý vytvára jej charakteristické vlastnosti. Podkladom teda môže byť napríklad plast, tkanina alebo najbežnejšie papier. Ďalšou neoddeliteľnou súčasťou pásky je lepidlo, ktoré dotvára ich charakteristické vlastnosti. Musí udržať zväčša trvalú priľnavosť k povrchu. Najčastejšie používané lepidlá sú kaučukové a akrylové. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Lepiace pásky získali po celom svete veľkú popularitu pre ich jednoduché použitie – nie je potrebné ich nahrievať ani namáčať, stačí ich len odmotať a pritlačiť na povrch.

Rozdelenie lepiacich pások

Podľa účelu možno pásky rozdeliť:  

  • Baliace 
  • Maliarske 
  • Montážne 
  • Izolačné 
  • Obojstranné 
  • Výstražné a signalizačné

My sa spolu lepšie pozrieme na baliace lepiace pásky s vlastným logom. Baliace pásky sú užitočné najmä pri preprave a balení – na utesnenie, zabezpečenie, uzavretie a balenie rôznych zásielok. Tieto pásky sa vyznačujú vysokou odolnosťou a vyrábajú sa v rôznych šírkach a z rôznych materiálov (PVC, PP, papier). Často existuje aj možnosť potlače a personalizácie baliacich pások.

zdroj: canva.com

V súčasnosti hľadá čoraz viac spoločností možnosti, ako čo najlepšie odprezentovať svoju značku tak, aby vyčnievala z davu. Lepiace pásky s vlastnou potlačou sa tak stali obľúbeným nástrojom propagácie.

Pásky s vlastnou potlačou prinášajú firmám niekoľko výhod, nielenže zabezpečujú bezpečnosť zásielok, ale aj jednoducho identifikujú ich obsah. Okrem toho môžu slúžiť aj na marketingové účely, ako je posilnenie značky a propagácia produktov alebo služieb. Poskytujú efektívny spôsob vizuálnej komunikácie so zákazníkmi, pritiahnutie pozornosti potenciálnych zákazníkov a zvyšovanie povedomia o značke. Ďalšou výhodou je, že pomocou pások s vlastnou potlačou môžu firmy vystúpiť z davu a odlišovať sa od konkurencie.

Na čo by ste si mali dávať pozor pri používaní tlačených lepiacich pások?  

Pri využívaní tlačených lepiacich pások je kľúčová výroba lepiacej pásky. Je podstatné zvoliť vhodnú veľkosť, dĺžku a typ pásky, ktoré budú vyhovovať konkrétnemu účelu. Zároveň je dôležité mať na pamäti výber kvalitnej tlače, aby bola potlač na lepiacej páske čitateľná a odolná.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here