Káva navyše zlepšuje krátku deklaratívnu pamäť, ktorá vám umožňuje zapamätať si informácie a sústrediť sa na detaily. Môžete vďaka nej schudnúť a byť o niečo mladší. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, čo presne vám pravidelná konzumácia kvalitnej kávy ešte prinesie.

Rýchlejší metabolizmus

Káva je dobré diuretikum, ktoré prispieva k prirodzenému čisteniu ľudského tela. Okrem toho obsahuje viac antioxidantov ako mlieko alebo zelený čaj. Kvalitná káva do firmy alebo domácnosti sa tiež postará o zlepšenie metabolických procesov a rýchlejšie chudnutie.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: truemedian.com

Prírodný stimulant a antidepresívum

Najznámejšou vlastnosťou kávy je stimulačný účinok na mozog a nervový systém, ktorý spôsobuje kofeín obsiahnutý v zrnách. Určite mnohí vďaka tomu zistili, že šálka voňavého a silného nápoja zlepšuje ich náladu, dodáva telu silu a jasnosť myšlienkam.

Je to kvôli účinku chemických zlúčenín na oblasti mozgu, ktoré sú zodpovedné za pocit potešenia, čo vedie k zvýšeniu produkcie serotonínu, ktorý sa tiež nazýva „hormón šťastia“.

Káva tak pôsobí ako prírodný psychostimulant a antidepresívum. Samozrejme, dajte si pri jej konzumácii záležať aj na kvalite a výbere správnej pražiarne kávy.

zdroj: sanasport.sk

Odbúra vám prebytočné tuky

Kofeín tiež zlepšuje krvný obeh, takže mozog a ďalšie orgány získavajú viac kyslíka. Okrem toho zvyšuje rýchlosť metabolizmu a odbúravanie tukov, čo má nepochybne pozitívny vplyv na vašu telesnú hmotnosť. Kávové zrná obsahujú okrem kofeínu aj oleje, vitamíny, organické kyseliny a ďalšie látky, ktoré telo potrebuje.

Pokiaľ by vám ale pri jej pravidelnej konzumácií prekážalo zafarbenie zubnej skloviny, môžete občas doma vyskúšať jednoduché bielenie zubov.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here