Káva navyše zlepšuje krátku deklaratívnu pamäť, ktorá vám umožňuje zapamätať si informácie a sústrediť sa na detaily. Môžete vďaka nej schudnúť a byť o niečo mladší. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, čo presne vám pravidelná konzumácia kvalitnej kávy ešte prinesie.

Rýchlejší metabolizmus

Káva je dobré diuretikum, ktoré prispieva k prirodzenému čisteniu ľudského tela. Okrem toho obsahuje viac antioxidantov ako mlieko alebo zelený čaj. Kvalitná káva do firmy alebo domácnosti sa tiež postará o zlepšenie metabolických procesov a rýchlejšie chudnutie.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: truemedian.com

Prírodný stimulant a antidepresívum

Najznámejšou vlastnosťou kávy je stimulačný účinok na mozog a nervový systém, ktorý spôsobuje kofeín obsiahnutý v zrnách. Určite mnohí vďaka tomu zistili, že šálka voňavého a silného nápoja zlepšuje ich náladu, dodáva telu silu a jasnosť myšlienkam.

Je to kvôli účinku chemických zlúčenín na oblasti mozgu, ktoré sú zodpovedné za pocit potešenia, čo vedie k zvýšeniu produkcie serotonínu, ktorý sa tiež nazýva „hormón šťastia“.

Káva tak pôsobí ako prírodný psychostimulant a antidepresívum. Samozrejme, dajte si pri jej konzumácii záležať aj na kvalite a výbere správnej pražiarne kávy.

zdroj: sanasport.sk

Odbúra vám prebytočné tuky

Kofeín tiež zlepšuje krvný obeh, takže mozog a ďalšie orgány získavajú viac kyslíka. Okrem toho zvyšuje rýchlosť metabolizmu a odbúravanie tukov, čo má nepochybne pozitívny vplyv na vašu telesnú hmotnosť. Kávové zrná obsahujú okrem kofeínu aj oleje, vitamíny, organické kyseliny a ďalšie látky, ktoré telo potrebuje.

Pokiaľ by vám ale pri jej pravidelnej konzumácií prekážalo zafarbenie zubnej skloviny, môžete občas doma vyskúšať jednoduché bielenie zubov.

Komentáre