Praha do svojich uličiek stále láka množstvo obyvateľov a turistov na dobrý obed či kávu. Vybrať si spomedzi všetkých podnikov, ktoré máme na výber, je niekedy ťažké. Väčšinou sa snažíme nájsť špeciálne miesto, kde sa o nás dobre postarajú a kde sa budeme cítiť dobre. Jedným z takýchto podnikov je aj Café AdAstra, miesto, ktorého zaujímavosťou je okrem iného aj jeho príbeh. Personál, ktorý vám donesie vašu objednávku, je zložený z hendikepovaných ľudí, ktorým táto práca robí nesmiernu radosť. S pomocou nadácie Zajíček na koni a príspevkov od zákazníkov a ďalších dobrých ľudí, tak môžu títo šikovní a odhodlaní ľudia tráviť svoj čas na mieste, ktoré milujú s ľuďmi, ktorých majú radi.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Koncom novembra vedenie Café AdAstra svojich zákazníkov na sociálnej sieti prekvapilo smutnou správou: ,,Momentálne hrozí, že sa po Vianociach naša mládež už nebude mať kam vrátiť. A preto sa na vás všetkých obraciame s prosbou! Potrebovali by sme navýšiť počet hostí, vďaka vám!!! Navýšenie počtu hostí o 30 ľudí denne je pre nás neskutočne veľa a znamenalo by to udržateľnosť kaviarne,“ znel naliehavý odkaz vedenia prevádzky 20. novembra .

Do 24 hodín od zverejnenia statusu s touto výzvou sa však situácia zmenila – kaviareň nestíhala spracovávať rezervácie, dvíhať telefóny a odpovedať na maily a správy. Ľudia začali príspevok zdieľať a raketovou rýchlosťou sa informácie o Café AdAstra rozšírili do Českej a Slovenskej republiky (a možno aj ďalej 🙂 ). V tomto čase, teda mesiac od zverejnenia prosby o pomoc, je kaviareň stále plná. Rezervácie aj noví zákazníci stále pribúdajú, čo je ukážkovým dôkazom toho, že keď sa jedná o dobrú vec, ľudia sa vedia spojiť a naozaj pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Keď najbližšie zablúdite do Prahy a budete mať možnosť, určite túto kaviarničku vyhľadajte. Personál sa určite poteší, že vám môže na stôl priniesť kávu alebo že oceníte servítky, ktoré pre vás s láskou skladal.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here