sobota, 16. januára 2021
Úvod Headline Vianočné filmy majú priaznivý vplyv na naše zdravie, doprajte si ich čo...

Vianočné filmy majú priaznivý vplyv na naše zdravie, doprajte si ich čo najviac!

Vianočné filmy a rozprávky neslúžia len na to, aby sme pri ich sledovaní mohli vyjedať koláčiky :)

Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Počas Vianoc sa ľudia okrem voľných dní, rodinnej pohody a dobrého jedla tešia aj na rozprávky a filmy, z ktorých väčšina sa v televízii objaví (prevažne) len raz do roka, a to na Vianoce. Máme čas vychutnať si ich od začiatku až do konca, pri troške šťastia bez zbytočných reklám, a s určitosťou môžeme povedať, že sú to aj naše obľúbené vianočné filmy, ktoré dotvárajú tú pravú atmosféru Vianoc. Vedeli ste však, že okrem iného dokážu tieto rozprávky a filmy priaznivo ovplyvniť aj naše zdravie?

Zdroj: pixabay.com

Či už hovoríme o Perinbabe, Vianociach na štvrtú, filme Sám Doma alebo Popoluške, lekárka Joanna Gee verejnosti vysvetlila, že sledovanie vianočných filmov má priaznivý vplyv na ľudský mozog. Mozog reaguje na filmy rôzne – záleží na tom, akú emóciu v nás dej vyvolá a ako sa počas jeho sledovania cítime. Keďže vianočné filmy (ktorých je momentálne v televízii veľa) majú šťastné konce, sú milé, vtipné alebo romantické, vyvolávajú v nás dobrý pocit a neraz aj úsmev. To všetko v našom tele uvoľňuje dopamín a oxytocín – inak povedané, hormóny šťastia.

Zdroj: pixabay.com

A možno práve preto sú ľudia k sebe cez vianočné sviatky takí milí, pretože tieto hormóny sú zodpovedné za znižovanie hladiny stresu a za udržanie optimálneho krvného tlaku. Práve s ich pomocou sa cítime uvoľnení, šťastnejší, zdravší a pôsobíme priateľskejšie. Nezáleží teda na tom, že už nie ste dieťa – Vianoce predsa nie sú pre deti, sú pre všetkých. Spomaľte, a užívajte si v týchto dňoch čo najviac pohody, ktorú Vianoce prinášajú. Je to príjemné a zdravé 😉

Zdroj: pixabay.com

Komentáre

8,780Followers
7Subscribers