Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

 

Od 23. novembra do 23. decembra sa na dvoch žilinských námestiach konajú tradičné Vianočné trhy, ktoré do centra mesta prilákajú veľký počet ľudí. Keďže v poslednom čase sa čoraz viac debatuje o škodlivosti plastov a ich dopad na životné prostredie, mesto Žilina pristúpilo k novému opatreniu, čím sa zaradilo medzi mestá mysliace eko-friendly a dokázalo, že aj bez plastu sa veľké podujatie zorganizovať dá!

 V drevených stánkoch na Hlinkovom a Mariánskom námestí si budete môcť kúpiť jedlo aj nápoje v kompostovateľných alebo papierových obaloch. Zavedením povinnosti používať tento typ pohárov a tácok chce mesto eliminovať počet plastového riadu, ktorý predajcovia s obľubou používali doteraz.

Svetové metropoly na tento krok pristupujú tiež, susedná Viedeň je však o krok pred nami – punč si môžete kúpiť do keramickej šálky, za ktorú zaplatíte zálohu. Ak ju vrátite, bude opäť použitá, životné prostredie si z vášho punču neodnesie žiadnu prácu v podobe rozkladania plastového/papierového kelímka a peniaze za zálohu sa vám vrátia. Ak šálku nevrátite, zostane vám na pamiatku a môžete s ňou punčovať stále – bez zbytočného míňania nových pohárov.

Komentáre