Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Na českom webe az247.cz, zaoberajúcemu sa tvorením článkov, ktoré nemajú s realitou nič spoločné, sa objavil v skutku krásny hoax. V období pred Vianocami, kedy sa už každý teší na vyprážaného kapra či rezne, zastihla Čechov (a neskôr aj Slovákov) informácia o tom, že Európska Únia sa v rámci boja proti globálnemu otepľovaniu chystá zakázať trojobal, aby tým znížila množstvo uhlíkovej stopy.

Zdroj: pixabay.com

Milióny Čechov tak pravdepodobne nebudú mať na Štedrý večer do čoho obaliť kapra a prísť môžu aj o rezne. Podľa EÚ vyprodukujú ryby vyprážané v trojobale v priebehu Štedrého večera viac CO2 ako všetky autá v Európe za celý mesiac. Ešte viac CO2 v priebehu roka vyprodukujú vyprážané rezne. Z tohto dôvodu plánuje EÚ zákaz trojobalu,“ znie úvod do fiktívnej problematiky, ktorý sa objavil v článku na satiristickom webe. „Až 25% ročnej produkcie CO2 v Európe pochádza z vyprážania rezňov a kaprov v Českej republike a na Slovensku. V záujme záchrany planéty musíme podnikať aj nepopulárne kroky. Zákaz trojobalu je možno nepríjemný, avšak nutný, pokračuje článok.

Zdroj: pixabay.com

Vtipný hoax ďalej hovorí o tom, že vďaka tomuto nariadeniu by až o 40% mohol klesnúť predaj múky, vajec a strúhanky, a tým pádom by sa týmito surovinami mohli nakŕmiť hladní migranti. Na záver autori článku „upokojujú“ čitateľov, že je nepravdepodobné, že by k zákazu trojobalu došlo ešte tento rok. Píšu však, že ak návrh prejde v priebehu roka 2020, kapor, ktorého na vianočnom stole budeme mávať potom, bude už len na prírodno. A týkať sa to bude tiež rezňov a všetkých ostatných (doteraz) vyprážaných jedál.

Zdroj: pixabay.com

„AZ247.cz je ironie a sarkazmus… někdo tomu říká i satira. Pointou tohoto textu je Vám sdělit, že všechny naše články jsou vymyšlené a nezakládají se na pravdě. I přesto, že tu tento text visí už od založení tohoto webu, stejně se najde velké procento lidí, kteří zde publikovaným zprávám věří,“ uvádza portál na svoju obhajobu. A čudovali by ste sa, ale aj tomuto ich článku mnoho ľudí naozaj uverilo.

Komentáre