Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Karel Gott patril k hudobnej špičke nielen na česko-slovenskej scéne, ale podarilo sa mu uspieť napríklad aj v Nemecku. Svoju kariéru odštartoval v roku 1958, keď sa prihlásil do prvej súťaže Hľadáme nové talenty, kde si jeho tenor všimol Karel Krautgartner a ponúkol mu vystupovanie s orchestrom. Mladý spevák sa o dva roky neskôr rozhodol študovať na pražskom Štátnej konzervatóriu operný spev a postupne v speve a kariére napredoval.

Zdroj: Novinky.cz

Počas svojej speváckej kariéry získal viecero prestížnych ocenení ako 42 zlatých Slávikov, titul národného umelca, Zlatú ihlu Polydor, dva Zlaté kľúče festivalu Intervize, zlatú a bronzovú Bratislavskú lýru, Strieborného a Bronzového leva rádia Luxembourg, Zlatú harfu v Stuttgarte, cenu Čerešňové kvety na festivale v Tokiu a množstvo zlatých a platinových platní. V roku 2009 zavŕšil svoju zbierku ocenení, keď dostal od vtedajšieho prezidenta Václava Klausa medailu Za zásluhy I. stupňa.

Len pred pár týždňami spevák potvrdil, že trpí akútnou leukémiou a podstupuje liečbu. S vážnymi zdravotnými problémami bojoval už dlhšie. Pred takmer štyrmi rokmi podstúpil veľmi intenzívnu liečbu, ktorá viedla k úplnému vymiznutiu nádoru. Zhruba pred rokom a pol sa u neho objavila porucha krvotvorby v podobe myelodysplastického syndrómu. 

Smutnú správu o úmrtí oznámila jeho manželka Ivana Gottová. „S najhlbším zármutkom v srdci oznamujem, že nás včera (v utorok), krátko pred polnocou, po ťažkej a dlhej chorobe, opustil môj milovaný manžel Karel Gott. Odišiel doma, v tichom spánku, v kruhu svojej rodiny.”

Komentáre