Slovensko momentálne hlási 6 obetí koronavírusu. V stredu 15. apríla boli na Slovensku potvrdené štyri nové úmrtia súvisiace s nebezpečným koronavírusom. Verejnosť o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí. Jedným zo zosnulých bol 89-ročný pán z Trnavy, ďalšie tri obete koronavírusu boli hlásené z domova sociálnych služieb v Pezinku – jednému z nich bol COVID-19 diagnostikovaný až po smrti, ďalšie dve obete zomreli v trnavskej nemocnici na obojstranný zápal pľúc.

V domove sociálnych služieb v Pezinku sa rozšíril koronavírus

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ako informuje portál tvnoviny.sk, zariadenie pre seniorov v Pezinku je od nedele v prísnej karanténe, strážiť ho má armáda aj polícia. Jedno krízové opatrenie v tejto situácii ponúkol aj bratislavský župan Juraj Droba, ktorý oznámil, že chod DSS v Pezinku prevezme do rúk krízový manažér, pričom súčasná riaditeľka zariadenia si bude čerpať dovolenku. Z celkovo 93 seniorov umiestnených v tomto DSS bol koronavírus zatiaľ potvrdený u 46, infikovaných je okrem nich aj 9 zamestnancov. 6 ďalších vzoriek ešte nebolo vyhodnotených.

Situácia v DSS Pezinok je kritická
Zdroj: TASR

Spomedzi infikovaných je 17 seniorov umiestnených v Univerzitnej Nemocnici Bratislava, pričom 7 z nich je na oddelení JIS a jeden je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Najstaršia pozitívne testovaná osoba DSS má 96 rokov, najmladšia má 40 rokov. Rozšírenie nákazy v DSS už rieši aj pezinský primátor Igor Hianik, ktorý požiadal o pomoc a prešetrenie situácie políciu. Má totiž podozrenie, že došlo k spáchaniu trestného činu všeobecného ohrozenia zdravia neznámym páchateľom a podal trestné oznámenie.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here