Peter Pellegrini vystúpil po niekoľkohodinovom mimoriadnom rokovaní na talčovej besede spoločne s celým krízovým štábom. Hneď na úvod potvrdil, že na Slovensku je dokopy 61 infikovaných osôb. Dnes tak pribudlo 17 nových prípadov.

Vláda na rokovaní vyhodnotila opatrenia, ktoré zaviedla na Slovensku v posledných dňoch, ako správne. Zatiaľ sa darí držať krivku pribúdajúcich pacientov v norme. Napriek tomu sa krízový štáť spoločne s vládou dohodli, že Slovensko potrebuje ešte prísnejšie nariadenia.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

„Dnes vláda uložila hlavnému hygienikovi SR vydať opatrenie, ktoré na 14 dní uzatvára na SR všetky maloobchodné prevádzky okrem potravín, dorgérie, lekární, stravovacích zariadení, pôšt, bánk, predajní novín, benzíniek a obchodov s krmivami pre zvieratá,“ informuje na tlačovej besede Peter Pellegrini.

Stravovacie zariadenia budú môcť od zajtra rána (16. marca 2020) poskytovať stravu iba formou výdaja so seboz a teda bez toho, aby zákazník vstupoval do reštaurácie. Taktiež vláda vyhlásila pre zdravotníctvo aj núdzvý stav.

Zastavenie výroby Volkswagenu

Ministerka vnútra má zabezpečiť povinnú karanténu pre ľudí zo zahraničia. Pokiaľ po niekoho pošlú autobusy, alebo vládny špeciál, budú od neho žiadať, aby bol 14 dní v ubytovacích zariadeniach štátu.

Zmeny sa dotknú aj nemocníc, ktoré budú robiť iba nevyhnutné operácie a zrušili tie, ktoré nesúvisia so záchranou života. O prerušenie takýchto zákrokov žiadajú aj súkromné nemocnice.Mimoriadne opatrenia vlády sa zrejme dotknú aj jedného z najväčších zamestnávateľov na Slovensku – Volkswagenu.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here