Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Mladá švédska aktivistka Greta Thunberg, ktorú preslávilo odhodlanie zburcovať mladých ľudí a zmeniť tak stav našej planéty k lepšiemu, sa tiež pasuje s obmedzeniami, ktoré vznikli na základe opatrení pred šírením smrteľného vírusu COVID-19. Namiesto toho, aby svoje plánované aktivity zrušila však len upravila ich podobu. Klimatický štrajk sa tak v piatok predsa len uskutočnil!

Nebolo to však pred švédskym parlamentom, ako sme u Grety zvyknutí z minulosti. Tentokrát sa mladá Švédka rozhodla, že spoločnosť vyzve na masové online štrajky za klímu. Obyvatelia jednotlivých krajín tak neporušili nariadenia, ktoré zakazujú zhromažďovanie sa na verejnosti, ani neohrozili svoje zdravie v uliciach.

pixabay.com

Už 82 týždňov sa toto 17-ročné dievča snaží donútiť kompetentných, aby začali hľadať efektívne riešenia na vyriešenie klimatickej krízy sveta. Zároveň inšpiruje spoločnosť, aby žila čo najekologickejšie ako sa len dá. V čase, kedy sa jednotlivé štáty uzatvárajú do karantény kvôli koronavírusu sa Greta snažila prispôsobiť klimatický štrajk situácii. Na svoj Twitter pridala fotku zo svojho domu, na ktorej v spoločnosti svojich psov drží v rukách transparent s nápisom „Školský štrajk za klímu“. Apeluje tiež na to, že aj napriek tomu, že svet má momentálne plné ruky práce s koronavírusom, na klimatickú krízu by sa určite nemalo zabúdať!

Komentáre