Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

16-ročná švédska aktivistka bojujúca proti klimatickým zmenám a globálnemu otepľovaniu úspešne dokončila plavbu cez Atlantický oceán, aby sa mohla zúčastniť klimatického summitu OSN v New Yorku. Pre plavbu loďou naprieč šírym oceánom sa rozhodla, pretože nechcela po sebe zanechať uhlíkové stopy ani zaťažiť prírodu emisiami, ktoré produkujú lietadlá a bežné lode. Gretina loď je ekologická a napríklad takú elektrinu si vyrába z prírodných zdrojov.

Zdroj: facebook.com/gretathunbergsweden

Plavba na 18-metrovej lodi Malizia II jej trvala 15 dní a Greta ju priebežne dokumentovala fotkami, ktoré pridávala na Twitter a Facebook. Počas cesty ju okrem posádky lode sprevádzal otec a dokumentarista zo Švédska, Nathan Grossman.

Švédka Greta Thunbergová sa do povedomia ľudí dostala predovšetkým štrajkom za zmenu klímy a za budúcnosť našej planéty, do ktorého sa postupne zapojili aj ďalšie svetové školy, vrátane tých slovenských. Do dnešných dní sa snaží poukázať na globálne otepľovanie, na jeho spúšťače a následky. 23. septembra sa zúčastní summitu v New Yorku a v decembri sa predstaví v Čile na ďalšom dôležitom stretnutí, počas ktorého sa bude hovoriť o klimatických zmenách.

Komentáre