Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Často používaná fráza: “Svet je malý,” predsa len nie je úplne pravdivá. Na svete je totiž stále neskutočné množstvo miest a oblastí, ktoré doteraz neuzreli svetlo sveta. 

  1. Ostrov Surtsey

Novovzniknutý sopečný ostrov, ktorý sa nachádza približne 33 km od Islandu. Jeho formovanie sa začalo v rokoch 1963 a 1967 vulkanickými erupciami. Prístup na ostrov majú iba vedci, ktorí predpokladajú, že na ostrove nikdy žiadny človek nebol.  

ourfunnylitllesite.com

2. Ostrov Pitcairn

Pictarin je jediný obývaný ostrov zo súostrovia Pitcairnove ostrovy, ktorý má približne 50 obyvateľov. Najbližší kontakt s civilizáciou je mesto Auckland na Novom Zélande, ktorý je vzdialený viac ako tridsať hodín plavby jachtou. V prípade, že obyvatelia ostrova potrebujú lekársku pomoc, musia cestovať na Nový Zéland alebo Fidži a často sa nemôžu vrátiť aj niekoľko týždňov alebo mesiacov.

instagram.com

3. Jaskyňa Son Doong

Jaskyňa sa nachádza vo Vietname v národnom parku Phong Nha-Ke Bang. Údajne je stará až 3 ilióny rokov ale bola objavená až v roku 1991. Taktiež je považovaná za najväčšiu jaskyňu sveta. Od roku 2013 je otvorená verejnosti. 

instagram.com

4. Vale do Javari

Vale do Javari je izolované amazónske údolie, ktoré sa nachádza neďaleko brazílsko-peruánskej hranice. V údolí žije približne 3000 obyvateľov, no 2000 z toho doteraz nebolo v kontakte s okolitým svetom. 

instagram.com

5. Ostrov Devon

Ostrov je lokalizovaný Baffinovom zálive a je najväčším neobývaným ostrovom na svete. Je neobývaný najmä kvôli extrémne nízkym teplotám, preto ho NASA opisuje ako polárnu púšť. Využíva ho na simulovanie podmienok na Marse, vďaka čomu tam testuje vesmírne skafandre a vybavenie.

instagram.com

Komentáre