Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Kvôli vidine zisku sú schopní zabíjať voľne žijúce delfíny. Reč je o lovcoch, ktorí v Japonsku každoročne vyplávajú na more a na malých lodiach hodiny striehnu na delfíny v zátoke. Zvieratá sú v plytkých vodách zraniteľné a vydané napospas čakajúcim lovcom, ktorí ich lovia oštepmi, sieťami alebo dokonca nožmi. Počas loveckej sezóny, ktorá trvá od septembra do marca, sa odhadovaný počet zabitých alebo ulovených delfínov či veľrýb na tieto účely odhaduje až na 1 700. Divoké delfíny sa dokážu dožiť krásneho veku – 60 až 70 rokov, no často sú zabité pytliakmi ešte skôr, ako dovŕšia vek 8 rokov.

Zdroj: dailymail.co.uk

V priebehu pondelka pytliaci zabili päť delfínov, na ktorých číhali približne 4 hodiny. Na lodiach zámerne krúžia v plytkých vodách, aby mohli delfíny buď zabiť a ich mäso a kožu predať na spracovanie, alebo ich odychytia živé, čím sa ich cena zvýši. Živé delfíny totiž slúžia ako atrakcia v akváriách alebo podmorských svetoch.

Zdroj: dailymail.co.uk

Okrem sietí, oštepov a nožov v niektorých prípadoch používajú aj kovovú tyč, ktorou zvieraťu rozmliaždia chrbticu. To trpí a krváca v neskutočne silných bolestiach a následne je zabité a určené pre mäsospracujúci priemysel. Miestni lovci, ktorí boli na vode videní v pondelok, však tieto kruté praktiky popierajú – vraj sa z lovu vrátili s prázdnymi rukami a nič neulovili. Prezradili ich však fotky, na ktorých bolo jasne vidieť, ako sa snažia zvieratá z vody dostať von a ublížiť im.

Komentáre