O tom, že puto medzi človekom a zvieraťom (tučniakom) je v niektorých prípadoch silnejšie ako obyčajné ľudské puto, sme sa mohli presvedčiť už niekoľkokrát. Ďalší z príbehov, ktorý si ľudský mozog nevie racionálne vysvetliť je príbeh 71-ročného pána a tučniaka. Zviera bolo pánom zachránený v čase, keď bol už naozaj blízko smrti. 

Tučniak a jeho blízky priateľ, za ktorým precestuje každý rok 8000 kilometrov
zdroj: boredpanda.com

71-ročný pán z Brazílie sa stal záchrancom, keď malému tučniakovi, ktorý ležal na okraji pláže zachránil život. Tučniak bol celý zašpinený od ropy a vyzeral tak, že už dlho neprežije. Napriek tomu sa rozhodol, že mu pomôže. Od ropy ho kompletne očistil a pár dní sa oňho staral, až kým sa tučniak zase nedokázal postarať sám o seba. Potom ho vypustil späť do mora s dobrým pocitom, že urobil dobrý skutok a postupne na to úplne zabudol. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Najväčším prekvapením pre pána aj pre ľudí naokolo je to, že tučniak to svojmu záchrancovi nikdy nezabudol. Každoročne prepláva vyše 8000 km aby sa za ním vrátil a opätovne mu “poďakoval” za záchranu života. Zaujímavé je aj to, že sa nedá nikomu inému pohladkať, len svojmu záchrancovi, s ktorým ostane pár mesiacov a potom sa zas poberie svojou cestou späť do mora.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here