Len pred pár dňami sa ochranárom podarilo zachrániť slonie mláďa s albinizmom, ktoré bolo niekoľko dní zachytené v silnej sieti. Silný drôt a sieť mláďaťu vytvorili od úst až po uši obrovské rany, aké mala aj hlavná postava filmu Joker. Slonie mláďa menom Khanyisa bolo nájdené úplne opustené v blízkosti jedného z barbarských chrámov v súkromnej rezervácii neďaleko hraníc Krugerovho národného parku v Južnej Afrike.
Úbohé slonie mláďa bolo opustené a uveznené v jednej zo sietí nachádzajúcich sa v okolí chrámu viacej, ako 4 dni. Khanyisa trpí u slonov ojedinelým albinizmom, ktorý spôsobuje, že farba jej pokožky je zafarbená do bielo-ružovej farby, namiesto tradičnej sivej.
Mláďa bolo nájdené s veľkými tržnými ranami v okolí úst, ktoré až nápadne pripomínajú tie, ktoré mala vymyslená filmová postava Jokera. Slonica Khanyisa sa dnes už nachádza v dobrých rukách ošetrovateľov z Hoedspruit Elephant Rehabilitation and Development (HERD), ktoré sa stará o nájdené slonie siroty. Mladej slonici s energickou povahou sa jej rany už postupne zaceľujú, prijíma potravu a v jej novom domove sa jej začína páčiť. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here