Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Siamský krokodíl má na krku zaseknutú pneumatiku zo skútra značky Vespa. Prvýkrát bol takto spozorovaný už v roku 2016, no doposiaľ sa nikomu nepodarilo dať mu ju z tela preč. V týchto dňoch boli zverejnené zábery krokodíla z indonézskej rieky Palu, ako nad vodou lapá po dychu. Keďže ide o alarmujúci prípad, miestni ochranári vyzývajú na pomoc širokú verejnosť.

dailymail.co.uk

Šéf agentúry pre ochranu prírody, Hasmuni Hasmar vyhlásil, že z vlastných peňazí vyplatí odmenu tomu, kto naberie odvahu a bude schopný trpiace zviera zachrániť. O záchrannú akciu sa v minulosti pokúšalo už viacero ľudí, no žiadny z pokusov nevyšiel. V roku 2018 sa o záchranu zvieraťa pokúsil Muhammad Panji a neskôr to boli dobrovoľníci z ochranárskej agentúry, ktorí sa ho pokúšali nalákať na pevninu vďaka kuraciemu mäsu, no zviera na návnadu nereagovalo.

dailymail.co.uk

Krokodíl prežil zemetrasenie a tsunami, ktoré sa v centrálnej časti ostrova Sulawesi udiali v roku 2018. Teraz mu však hrozí, že ho o život pripraví pneumatika – zviera totiž stále rastie, a tak sa zvyšuje riziko, že ho tento cudzí predmet o chvíľu uškrtí. Síce nie je známe, o akej výške odmeny Hasmar hovorí, no dúfajme v to, že sa nájdu odvážlivci, ktorí sa aspoň pokúsia úbohého krokodíla zachrániť.

Komentáre