Ak vo vašom živote nastala nepríjemná situácia, stratili ste prácu alebo sa zhoršilo vaše zdravie, ktoré vám nedovolí zarobiť si dosť peňazí na živobytie, a okrem toho ste zaťažení úverovými povinnosťami, je to samozrejme dôvod na to, aby ste sa začali trápiť. Aj v tej najťažšej situácii však vždy existuje riešenie!

„V živote nezáleží na tom, čo sa vám stane, ale na tom, čo s tým urobíte.“

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Helen Fielding

Snažte sa o dohodu

Určite to nebude jednoduché a príjemné, ale je to najjednoduchší a prvý dobrý spôsob, ak ste sa z niekoľkými splátkami omeškali. Hlavným pravidlom je neskrývať sa pred veriteľom, ale pokúsiť sa s ním vyjednávať.

Samozrejme, takto sa dlhu okamžite nezbavíte, ale môžete požiadať o úverové prázdniny alebo výhodnejšie splátky. Aj takýmto spôsobom sa dá dosiahnuť to, aby vaše pekné dámske peňaženky nezívali prázdnotou.

zdroj: basharibrahim.co.au

Urobte si analýzu

Zoznam všetkých dlhov, v ktorom budú informácie o veriteľoch, mesačných splátkach a úrokoch. Z tohto zoznamu si potom vyberte pôžičku, ktorú dokážete splatiť čo najskôr. Ideálne tú najmenšiu.

Takto postupujte ďalej, pričom vždy nejakú sumu musíte poslať aj na ostatné úvery. V opačnom prípade a pri dlhodobom neplatení a ignorovaní výziev vám hrozia veľké exekúcie, vďaka ktorým môžete prísť o strechu nad hlavou.

Požiadajte o oddlženie

Ak sa aj napriek všetkej snahe nedarí vaším príjmom pokryť mesačné splátky a záväzky, dostali ste sa do dlhodobého omeškania, z čoho vám nabehli exekúcie, musíte rýchlo konať. Požiadajte o pomoc profesionálov, ktorí vaše problémy spolu s vami vyriešia. Vaše oddlženie nebude možno jednoduché a rýchle, ale postupne sa takto exekúcií zbavíte a môžete začať žiť s čistým štítom.

Tak už na nič nečakajte a svoje dlhy začnite riešiť, kým nebude neskoro.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here