Ako zbaviť krajinu dlhov? Jednoducho, stačí v nej zlegalizovať marihuanu. V priebehu jedného jediného dňa po tom, čo Kanada povolila rekreačné užívanie marihuany sa rozplynuli všetky jej dlhy. Táto droga totižto dokázala priniesť do štátnej pokladnice od ľudí veľmi veľké množstvo peňazí.

Celkový dlh Kanady sa za tie roku vyšplhal na úroveň 650 miliárd dolárov. O marihuanu bol po legalizácii obrovský záujem a tak krajina dokázala behom pár hodín celú sumu vyzbierať na daniach. Z týchto peňazí dokázala splatiť celý svoj dlh a preto má v súčasnosti čistý štít.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: zeit.de

Nadšením sa netajil ani kanadský premiér Justin Trudeau: „Ho­vo­ril som vám to, je to ne­sku­točné. V je­den deň ste oc­hro­mený dl­hom a na druhý deň zmizne vo vzdu­chu. Je to ďal­šia z vecí, ktorá robí Ka­nadu úžas­nou kra­ji­nou, kto­rou aj je!“ Podobne pozitívne reagoval aj kanadský minister financií Bill Morneau: „Dlh kle­sol na 300 mi­liárd pred de­sia­tou ho­di­nou ran­nou. Pre­daje boli sta­bilné po­čas ce­lého dňa.“

zdroj: tyden.cz

Marihuana sa stáva po celej Kanade a Spojených štátoch americký veľmi výnosným podnikateľským odvetvím. S rastúcim záujmom o ňu rastie aj počet firiem, ktoré sa predbiehajú v kvalite a cene produktu.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here