Pri otázke „Čím chceš byť?“ naši rodičia vždy tajne dúfali (alebo možno ešte stále dúfajú), že si vyberieme normálne povolanie. Také, ktoré nás bude baviť, živiť a prezentovať. A najmä, aby to bola práca, za ktorú budú na nás hrdí. Nuž, ktovie, čo si asi povedali rodičia mladých ľudí v Kanade, ktorí chcú svoj život zasvätiť pestovaním marihuany, ktorá bude už čoskoro v tejto krajine zlegalizovaná.

zdroj: pixabay

Kanada totiž plánuje v priebehu októbra začať pestovať marihuanu vo veľkom, a to na rekreačné účely ľudí. Firmy, ktoré sa zaoberajú pestovaním a spracovaním tejto milej zelenej rastlinky, sa tak musia pripraviť na viac práce, a tým pádom budú musieť do zamestnania prijať nových ľudí.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: pixabay

Krajine sa v tomto smere rozhodol pomôcť profesor Bill MacDonald tým, že na miestnej univerzite Niagara College sa spustí nový študijný program, počas ktorého sa budú študenti môcť naučiť to najdôležitejšie a najpodstatnejšie o pestovaní a používaní marihuany. Rok takéhoto štúdia zakončia získaním certifikátu, s ktorým by nemali mať problém zamestnať sa v niektorej kanadskej firme, ktorá s marihuanou pracuje.

zdroj: pixabay

Keďže Kanada momentálne zažíva kvôli tejto legalizácii obrovský boom, na Niagara College zaznamenali zo strany mladých extrémne vysoký záujem o tento program. Či krajina týmto rozhodnutím naozaj niečomu pomôže, alebo sa rúti do problémov, však ukáže len čas.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here