Kanada sa hneď po Uruguayi stáva už ďalšou svetovou krajinou, ktorá povolila legálne vlastnenie marihuany. Prvý krát si ju mohli Kandaďania zakúpiť v noci zo včera na dnes a okamžite sa na internete objavilo veľké množstvo nadšencov, ktorí si tento historický moment zväčšnili.

Samozrejme, nič ale nie je len tak a nič sa neudialo zo dňa na deň. Celá krajina a rovnako aj jej provincie sa na túto zmenu musela patrične pripraviť a prijať mnoho nových zákonov a opatrení. Všeobecne ale platí, že dospelý človek (starší ako 18 alebo 19 rokov, záleží od provincie) môže pri sebe beztrestne prenášať až do 30 gramov marihuany. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: aljazeera.com

Z toho teda vyplýva, že prechovávanie väčšieho množstva marihuany, teda viacej ako 30 gramov je už trestné. Zákonom je taktiež aj stanovené, že na predaj marihuany potrebujú predajcovia špeciálne licencie a na domácnosť je taktiež zakázané pestovať viacej ako 4 kusy tejto rastliny.

Ontario, provincia s najväčším počtom obyvateľov zatiaľ niečo takéto ešte nezlegalizovala a do platnosti by tu podobný zákon mal prísť až na jar budúceho roka. Obyvatelia však nemusia zúfať a zatial si túto rastlinu môžu objednať online.

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here