Thajsko je vo svojej geografickej polohe jednou z mála krajín, ktoré legalizovala marihuanu na liečebné účely. Ostatné susedské krajiny proti nej stále tvrdo bojujú a celkovo za držbu a konzumáciu drog môžu byť občania týchto krajín aj odsúdení až na trest smrti. 

Thajská vláda v posledných dňoch schválila novelu zákona, ktorá bude ľuďom povoľovať držbu a konzumáciu marihuany, pokiaľ však ide o madicínske účely alebo pri výskume. Marihuana bola týmto spôsobom v Thajsku už využívaná aj v minulosti a to do roku 1930, kedy ju vtedajšia thajská vláda úplne zakázala.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: REUTERS

Trendom súčasnej doby je legalizácia marihuany vo viacerých krajinách ako USA, Kanada alebo Kolumbia. V niektorých krajinách je tak ako v Thajsku povolené jej užívanie výhradne len na liečebné účely. Inde, ako napríklad aj v Kanade je povolené je rekreačné využitie.

Ostatné krajiny Juhovýchodnej Ázie stále prti drogám a proti marihuane tvrdo bojujú. V týchto krajinách je stále v platnosti aj ten najtvrdší trest, ktorým je trest smrti. Takýmito krajinami sú napríklad Singapur, Indonézia alebo Malajzia.

zdroj: REUTERS

Miestni lekári budú môcť túto látku predpisovať a vybrané spoločnosti ju budú môcť pacientom legálne predávať. V Thajsku sa ešte diskutuje, ktoré spoločnosti licenciu na niečo takéto dostanú, aby sa predišlo rodinkárstvu a povoleniam na jej predaj len pre vybrané skupiny ľudí. Cieľom takejto legalizácie je jej využitie na utlmujúce účinky a ďalej taktiež aj proti bolesti. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here