V posledných dňoch viaceré štáty podnikajú rôzne kroky na ochranu zdravia spoločnosti. Medzi nimi je aj zatvorenie prevádzok, ktoré nie sú nevyhnutné pre život. Vo väčšine štátov sa za nevyhnutné prevádzky považujú lekárne, drogérie alebo napríklad potraviny. Kanada si však myslí, že by táto ponuka mala byť trošku rozšírená.

Zdroj: pixabay.com

Ani šíriaci sa koronavírus ich totiž nedonútil vydržať bez alkoholu, cigariet a omamných látok. V čase, keď sú kvôli nemu zatvorené všetky kamenné prevádzky, bez ktorých môžeme v pohode vydržať domácu karanténu si Kanaďania myslia, že bez vyššie uvedeného tovaru by izoláciu pravdepodobne nezvládli. Presadili, aby sa k prevádzkam nevyhnutným pre prežitie, ktoré musia byť otvorené aj počas karantény, zaradili aj predajne predávajúce tabak, alkohol a marihuanu, ktorá je v Kanade zlegalizovaná od roku 2018.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: pixabay.com

V Quebecu napríklad vláda zaradila predajne marihuany hneď medzi tie nevyhnutné. Inak to však je v prípade alkoholu. V bežnom supermarkete, ktorý je považovaný za nevyhnutnú predajňu, zoženiete len pivo a víno, čo sa alkoholu týka. Na tvrdý alkohol tu majú zriadené špecializované predajne. Počas karantény vláda uskutočnila výnimku a otvorené nechala aj tieto predajne – aby ľudia mali kde nakúpiť liehoviny. Obmedzenia spoločnosti v súvislosti s pandémiou koronavírusu v Kanade platia od 25. marca minimálne do 13. apríla. Okolo tohto dátumu sa bude situácia opäť prehodnocovať.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here