Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

 

To, čo na tejto žene všetkých zaujme, nie je jej vysokoškolský titul či farba pleti, ale jej meno. 46-ročná Marijuana Pepsi Vandyck popisuje svoj život ako veľmi vtipný, za čo vďačí situáciám, ktoré vznikli po tom, ako sa ľudia dozvedeli jej meno a priezvisko. Aj napriek množstvu neprajníkov a posmievačom sa rozhodla, že si svoje meno nezmení a nenechá sa ním vo svojom živote nijako obmedzovať.

Marijuana Pepsi Vandyck

Pochopiteľne, keď si začala uvedomovať, že na ňu ľudia posmešne ukazujú prstom, začala sa svojej mamy pýtať, prečo jej dala práve takéto kontroverzné meno. Ona svojej dcére odpovedala, že to meno ju dostane všade po celom svete. Prvé problémy začali približne v Marijuaninych deviatich rokoch, keď bola šikanovaná spolužiakmi a učitelia sa na ňu pri predstavovaní pozerali s ťažko skrývaným prekvapením. „Marihuana je nezvyčajná, no a keď k nej pridáte ešte aj Pepsi, komentáre sa nezastavili a ani sa nezastavia,“ povedala žena pre BBC.

Marijuana so svojou mamou

V škole ma požiadali, či by ma mohli oslovovať Mary. Najskôr bolo všetko v poriadku, až do momentu, keď som vyhrala jednu školskú súťaž a na diplome stálo meno Mary. Moja mama bola nahnevaná – nikdy nedovolila, aby ma niekto oficiálne volal Mary, a okamžite išla do školy a požadovala na diplom napísať moje ozajstné meno.“

Rovnako ako aj na základnej škole, ani na strednej sa nevyhla šikane zo strany spolužiakov. Jedného dňa toho už mala naozaj dosť a prestala sa pre šikanu trápiť. Povzniesla sa nad to a začala byť hrdá nielen na podivuhodné meno, ktoré mala oficiálne zapísané v dokladoch a na úradoch, ale aj na svoju rodinu. Zmenila postoj, nedávno doštudovala univerzitu a získala titul Phd. Momentálne žije šťastný život so svojím manželom a synom v Illinois a pracuje v programe na pomoc vysokoškolákom.

Komentáre