Učiteľka na dôchodku a bývalá farská radkyňa sa poriadne „vyznamenali“. Ženy žijúce v britskej dedine Preston-under-Scar neďaleko mesta Leyburn sa rozhodli, že z vlastnej iniciatívy budú trestať cyklistov za to, že „porušujú karanténu“. Podľa nich totiž každý cyklista využívajúci cyklotrasu vedúcu cez les v Preston-under-Scar pochádza z iného okresu a bicyklovaním sa v tejto lokalite porušuje nariadenia. Podľa ich slov by ľudia mali počas karantény zostať doma a nechodiť do prírody.

https://www.youtube.com/watch?v=Qd22eo04T5g&feature=emb_title

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Na výmysel 62-ročných žien by pravdepodobne nikto neprišiel, nebyť 17-ročného mladíka, ktorý sa po tejto trase vybral prevetrať počas karantény. Cestu mu na viacerých miestach krížili konáre a kamene, ktoré na chodník niekto naukladal. Dvojica žien si bola istá, že mladík pochádza z iného okresu a športovaním porušil nariadenú karanténu, preto z diaľky sledovali, ako si poradí s prekážkami, ktoré mu pripravili.

Jedna z páchateliek
Zdroj: dailymail.co.uk

Na ich prekvapenie však mladý športovec neskončil vo väzení, ale zoči-voči páchateľkám, a bol poriadne prekvapený z ich hlúpeho činu. Keď mu začali klásť na srdce, že porušil karanténu a priznali sa, prekážky na cyklotrase sú ich prácou, uzemnil ženy tým, že býva neďaleko od tohto miesta a poučil ich, že pokiaľ nebývajú v rovnakej domácnosti, porušujú karanténu práve ony a mali by byť doma v izolácii. Na miesto boli privolaní aj policajti, ktorí ženám dohovorili, že úmyselné kladenie prekážok na cyklotrasy by mohlo cyklistom spôsobiť vážne zranenia a riskovali by tým obvinenie z ublíženia na zdraví. Svoju prekážkovú trasu mladík zachytil na videu a o príbeh sa podelil s médiami, aby si aj ostatní ľudia dávali na podobné incidenty pozor.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here