Do úradu bol zvolený ako 18-ročný a momentálne sa snaží posmeliť ostatných mladých ľudí, aby sa nebáli chopiť príležitosti. Reč je o Hugovi Biolley, ktorý sa stal najmladším starostom Francúzska. V riadnych voľbách, ktoré v malej obci Vinzieux v Ardèche prebehli v marci mu dôveru vyjadrila väčšina zo 450 obyvateľov. 15. marca sa spomedzi 11 kandidátov s veľkým náskokom prebojoval na prvé miesto a 23. mája, len deň pred svojimi 19. narodeninami bol oficiálne menovaný za starostu. Mladý muž k svojmu obrovskému životnému úspechu povedal, že je nesmierne šťastný a pripravený zvládať bremeno zodpovednosti, ktoré táto práca do života starostu prináša. Zároveň dodal, že svoje víťazstvo vo voľbách cítil už niekoľko mesiacov a veril si.
Najmladší starosta vo Francúzsku
Zdroj: france3-regions.francetvinfo.fr
Hugo neskrýval znepokojenie z koronakrízy, ktorá v Európe zúri – v čase volieb sa pandémia začala stupňovať a on bol nervózny z toho, ako sa situácia vyvinie a ako ovplyvní jeho novú funkciu. Obdobie plné nervozity a strachu sa skončilo – Hugo bol šťastne a bez odkladu menovaný za starostu, a v tomto období sa už koronavírus začal vytrácať, takže situácia už nie je taká vážna, ako tomu bolo v čase volieb. Najmladší starosta síce bude musieť riešiť krízu a diskutovať o pretrvávajúcich bezpečnostných opatreniach, no momentálnu situáciu považuje za zvládnuteľnú.Mojou prioritou v nasledujúcich dňoch bude zabezpečenie distribúcie rúšok dodávaných mestskou oblasťou Annonay. Dostupné budú 2 kusy na osobu, a keďže ide o malú dedinu, distribuujeme ich priamo do poštových schránok obyvateľov. Potom sa budeme musieť zaoberať  aj inými dôležitými témami, napríklad ako oživiť našu malú dedinu. Vytvoríme dva kanály – webovú stránku a stránku na Facebooku, aby sme o Vinzieuxe oboznámili a informovali ľudí“.
Zvolený bol v 18-tich rokoch
Zdroj: france3-regions.francetvinfo.fr
Hugo sa popri práci starostu venuje štúdiu na univerzite Science Po Grenoble. Štúdium sa mu darí úspešne zvládať vďaka dobrému časovému harmonogramu vyučovania. Svojou prácou sa snaží povzbudiť mladých ľudí, aby sa nebáli a začali robiť to, čo považujú za správne a čo ich baví. Napriek politickej kariére, ktorú si mladý Francúz začal úspešne budovať už v začiatkoch dospelosti tvrdí, že je rovnaký ako jeho rovesníci. Má rád hudbu, miluje šport a snaží sa neplytvať časom. Čomu sa však chce po profesijnej stránke venovať v budúcnosti ešte s určitosťou povedať nevie:Moje štúdium a môj mandát budú trvať 6 rokov. Som ako mnoho mladých ľudí v mojom veku. V prvom ročníku štúdia nie vždy presne viete, čo budete robiť so svojím životom.“ Jeho terajšou víziou je dedinku, v ktorej pôsobí, revitalizovať a prilákať do nej dovolenkárov.  Svoj čas teda mladík delí predovšetkým medzi prácu na radnici a čas strávený na univerzite v Grenobli, no ako povedal pre francúzske médiá, jeho mama mu vždy pripomenie, aby nezabúdal tráviť čas so svojimi priateľmi a oddychovať.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here