Puklice na auto si mnoho vodičov spája najmä s estetickou funkciou, ktoré spravia z ich auta skutočný výstavný kúsok. Nie je to tak, keďže puklice okrem spomínanej dizajnovej funkcie poskytujú kolesám aj ochranu pred rôznymi vonkajšími živlami. Čo by ste mali sledovať pri ich výbere? 

Diskusia o potrebe puklíc na auto je u motoristov pomerne bežná. Zatiaľ, čo jedna skupina ich význam nevidí, ďalší vodiči si svoje auto bez nich nevedia predstaviť. Treba však pripomenúť, že puklice skutočne dokážu chrániť vaše kolesá a disky pred vonkajšími živlami a nečistotami na vozovke. Aj pri nich však platí, že by ste si mali vybrať taký produkt, ktorý sa dokonale hodí k vášmu autu. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Vyberajte podľa značky

Základným faktorom, na ktorý by ste mali prihliadať pri výbere vašich puklíc na auto, je značka vášho automobilu. Puklice Škoda sú napríklad totiž odlišné od puklíc Volkswagen a ďalších puklíc iných automobiliek. 

Muž osádzajúci puklice na auto
zdroj: Kristi Blokhin / Shutterstock.com

Automobilky však v tomto prípade vodičom tento výber uľahčili, keďže samé uvádzajú odporúčané rozmery puklíc v palcoch. Na trhu sa môžete stretnúť s rozmermi od 13 do 17 palcov. 

Dbajte na materiál 

Rozmer puklice nie je všetko, na čo by ste mali prihliadať pri jej výbere. Dôležitý je aj materiál, z ktorého je vyrobená. Najčastejšie sa môžete stretnúť s puklicami z ABS plastu, ale bežné sú aj puklice z nylonu, ktoré sú mimoriadne odolné proti korózii.

Pokiaľ chcete, aby puklice vydržali čo najdlhšie, všeobecná rada znie, že by mali byť dostatočne pevné a primerane ohybné. 

Sumár na záver 

Je pravdou, že estetická stránka puklíc pri vašom nákupe je mimoriadne dôležitá, nie je však všetkým. V prvom rade je pre vás potrebné si vybrať puklice, ktoré budú sedieť na váš typ a značku auta, a ochránia vás pred vonkajšími živlami a nečistotami.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here