Aj preto sa mnohé spoločnosti zamerali na prepracovanie pracovných priestorov prostredníctvom vývoja kreatívnych konceptov pre kancelársky dizajn a rozloženie. Cieľom týchto zmien je zvýšiť tímovú morálku, stimulovať tímovú prácu a zvýšiť produktivitu. A inšpirovať sa týmto konceptom môžete aj vy, pretože máme pre vás opäť niekoľko skvelých nápadov.

Dobre organizované pracovisko vplýva na produktivitu zamestnancov

Kancelária je miestom, kde zamestnanci trávia väčšinu času, takže je dôležité, aby sa pracovné priestory naplnili harmóniou a povzbudením, aby sa zjednotili pri riešení každodenných úloh. Navyše toto miesto, kde človek pracuje, má obrovský vplyv na to, ako svoje úlohy vykonáva. To zasa ovplyvňuje schopnosť zamestnanca sústrediť sa na svoju prácu a produktívne plniť svoje povinnosti.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Vzhľadom na vplyv dobre organizovaného a dekorovaného pracoviska na produktivitu a rozvoj zamestnancov, je potrebné poznamenať, že dizajn a organizácia kancelárskych priestorov nie je len o feng shui, ale aj o skutočnosti, že musíte priniesť prvky inšpirácie, od tvorivej práce na stenách po harmonické farebné kombinácie štýlových kancelárskych kresiel, ktoré podporia nielen vaše telo, ale aj priateľskú atmosféru a zvýšia morálku ostatných zamestnancov.

Uprataná kancelária
zdroj: pinterest.com

Bude to možno na začiatok väčšia investícia, ale nakoniec vás to bude stáť oveľa menej, ako následky zo zle organizovaného pracovného priestoru. Ak je pracovný priestor zle naplánovaný, bude to rušiť zamestnancov pri výkone ich práce, uberať čas a spôsobovať nespokojnosť. Naše tipy a výkonné tonery Xerox vám pomôžu prácu zmeniť k lepšiemu.

Investujte do nábytku a vybavenia

Niektorí zamestnávatelia sa snažia znížiť náklady svojej firmy pomocou lacnejšieho kancelárskeho nábytku. Veria, že kvalita stoličiek a stolov nemá vplyv na produktivitu zamestnancov.

Teraz je ale najlepší čas rozptýliť tieto pochybnosti a umožniť zamestnancom zažiť ľahkosť, pohodlie a dostupnosť svojho pracoviska, a tým im poskytnúť príležitosť sústrediť sa na plnenie svojich pracovných úloh. A pevne veríme, že kvalitná a dobre vybavená kancelárska stolička od Sedooz vám pri plnení tohto cieľa pomôže.

Nezabudnite na svetlo

Prirodzené svetlo je jedným z ďalších a najlepších zdrojov na vytvorenie pozitívneho pracovného prostredia a zvýšenie produktivity zamestnancov. Nie všetky pracoviská je však možné vybaviť prirodzeným svetlom, preto ho nahrádza alternatíva toho umelého. Ak je to jediné východisko z neľahkej situácie, myslite na to, aby bolo nielen šetrné, ale aj správne tlmené, pretože pri dlhodobej práci v takomto prostredí sa skôr unavíte, ako nabudíte.

Vetrajte

Čistota a hygiena sú v dnešných podmienkach veľmi dôležité, a to isté možno povedať aj o pachoch. V uzavretých interiéroch je  ich niekedy naozaj veľa, čo vplýva na váš výkon tiež.

Osviežovače vzduchu môžu pomôcť a ovplyvniť, ako sa cítite a ako dobre a ľahko dýchate v kancelárii. Niektoré z týchto vôní vám môžu pomôcť dokonca vyzdvihnúť a ovplyvniť vaše pracovné ciele. Najlepšie je ale vetrať a dostať do kancelárie čerstvý vzduch, ktorý váš mozog dobre okysličí a naplní množstvom prospešných aniónov a pozitívnej energie.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here